10°
25.4.2024
Kanada zdolala Ameriku a Rusi strelili Švédom sedem gólov

Zdroj: SITA

BRATISLAVA/KOŠICE / Hokejová reprezentácia Kanady zvíťazila nad tímom USA hladko 3:0.

Hokejisti Ruska zvíťazili nad hráčmi Švédska 7:4 v utorňajšom záverečnom zápase základnej B-skupiny na 83. majstrovstvách sveta (10. - 26. mája). "Zborná" mala pomalší rozbeh a v prvej tretine ťahala za kratší koniec. Škandinávsky tím bol strelecky aktívnejší, z čoho vyplynul aj otvárací gól stretnutia z hokejky Gabriela Landeskoga. Po zmene strán sa však hral diametrálny odlišný hokej. Rusi ovládli ľadovú plochu a nastrieľali šesť gólov. V 21. min skóroval v prečíslení dvoch proti jednému Arťom Anisimov, o štyri minúty neskôr predviedol úspešný teč Jevgenij Dadonov a potom sa ujala aj strela švihom od Alexandra Ovečkina. V 35. min prekvapil švédskeho brankára Jacoba Markströma po vhadzovaní Kirill Kaprizov a v závere prostredného dejstva využili medzery v defenzíve súpera Michail Grigorenko s Jevgenijom Malkinom.

"Tri korunky" v poslednej tretine nezdramatizovali priebeh duelu, no tromi presnými zásahmi ešte upravili skóre. Dobre chytajúceho Andreja Vasilevského postupne prekonali William Nylander, Oliver Ekman-Larsson aj John Klingberg, na opačnej strane skóroval obranca Dmitrij Orlov.

Rusi ovládli tabuľku bratislavskej B-skupiny s 21 bodmi za sedem víťazstiev. Druhú priečku s jedinou prehrou obsadili Česi a Švédi sa museli uspokojiť s treťou pozíciou. Zo štvrtého miesta prešli do vyraďovacej fázy Švajčiari.

Majstrovstvá sveta 2019 v ľadovom hokeji - B-skupina - Bratislava - utorok:

Švédsko - Rusko 4:7 (1:0, 0:6, 3:1)
Góly: 8. Landeskog (M. Pettersson, E. Pettersson), 53. W. Nylander (Wennberg), 57. Ekman-Larsson (E. Pettersson), 59. Klingberg (Ekman-Larsson, W. Nylander) - 21. Anisimov (Gusev, Kučerov), 25. Dadonov (Sergačov, Kuznecov), 29. Ovečkin (Malkin, Chafizullin), 35. Kaprizov, 38. Grigorenko, 38. Malkin (Zadorov, Dadonov), 53. Orlov (Barabanov, Telegin)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše Hörnqvist (Švéd.) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Hribik (ČR) - McCrank (Kan.), Ondráček (ČR), 9085 divákov

Švédsko: Markström - J. Klingberg, Ekman-Larsson, A. Larsson, Ekholm, M. Pettersson, E. Gustafsson, Hägg, Krüger - Hörnqvist, Wennberg, W. Nylander - E. Pettersson, E. Lindholm, Landeskog - A. Kempe, Lander, Eriksson - Lindblom, Bratt, Rasmussen
Rusko: Vasilevskij - Nesterov, Sergačov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov - Dadonov, Malkin, Grigorenko - Kaprizov, Kuznecov, Ovečkin - Kučerov, Anisimov, N. Gusev - Barabanov, Andronov, Kovaľčuk - Telegin

Kanada zdolala USA

Hokejová reprezentácia Kanady zvíťazila nad tímom USA hladko 3:0 v utorkovom večernom zápase v košickej Steel aréne na 83. majstrovstvách sveta na Slovensku. "Javorový list" s osemnástimi bodmi ovládol hodnotenie základnej A-skupiny a do štvrťfinále postúpil z výhodnej pozície, o postup medzi kvarteto najlepších zabojuje vo štvrtok v Košiciach proti Švajčiarsku.

Kanďania už v prvej tretine získali dvojgólový náskok zásluhou presných zásahov Pierre-Luca Duboisa a Kyla Turrisa, tretí gól pridal v druhej časti Jared McCann. Kanada v súboji s obhajcom bronzu z predchádzajúcich MS kontrolovali vývoj a dotiahli zápas do víťazného konca. Na turnaji zatiaľ prehrali len raz, hneď v jeho úvode s Fínmi.

Majstrovstvá sveta 2019 v ľadovom hokeji - utorok:

A-skupina (Košice):
Kanada - USA 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 2. Dubois (Mark Stone), 9. Turris (Mantha), 36. McCann (Turris, Fabbro)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Mantha (Kan.) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Kauikokari (Fín.) - Lhotský (ČR), Šišlo (Rus.), 7440 divákov
Kanada: M. Murray - Nurse, Severson, Chabot, Stecher, Theodore, Fabbro, P. Myers - Marchessault, Dubois, Mark Stone - Cirelli, Couturier, S. Reinhart - McCann, Turris, Mantha - Jost, Henrique, Joseph - D. Strome
USA: Schneider - R. Suter, Martinez, Werenski, Skjei, Q. Hughes, Hanifin, Fox - DeBrincat, White, P. Kane - J. van Riemsdyk, D. Larkin, Keller - J. Gaudreau, Eichel, Kreider - Vatrano, Glendening, D. Ryan - Kunin