25.4.2024
Nóri proti Švajčiarom neuspeli, skórovali až ku koncu. USA outsidera A-skupiny Britániu zdolalo

Zdroj: SITA

BRATISLAVA/KOŠICE / Švajčiarska reprezentácia nad Nórskom vyhrala s prehľadom 4:1. Nórom sa aj napriek niekoľkým presilovkám podarilo skórovať až ku koncu tretej tretiny. V rovnakom čase na košickom štadióne odohrali zápas USA s Veľkou Britániou. Američania predviedli skvelý výkon a Britov porazili 6:3.

Britskí hokejisti po zápase so Spojenými štátmi zostávajú naďalej na chvoste tabuľky bez zisku jediného bodu. Prvý gól počas stretnutia patril Američanovi Jamesovi Van Riemsdykovi v 12. minúte prvej tretiny. Asistovali mu Ryan Suter a Patrick Kane. Británia svoj prvý gól zavesila do brány o pár minút neskôr - v 15. minúte prvej tretiny zápasu. USA ale nakoniec Veľkú Britániu zdolali 6:3.

Úvodná zostava USA - VB:

USA: Demko (Schneider) – Suter, Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin, P. Kane – J. Gaudreau, Eichel, Kreider – J. van Riemsdyk, J. Hughes, Keller – D. Ryan, Glendening, White – Vatrano.

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson, Swindlehurst, Billingsley, Ehrhardt, Mosey – Lake, Perlini, Shields – Farmer, Hammond, Dowd – Lachowicz, Davies, Betteridge – Ferrara, Myers, J. Phillips.

Švajčiarsko po stretnutí s Nórskom zostáva na prvom mieste základnej skupiny B s dvanástimi bodmi. Po dnešnom zápase na svoje konto inkasovali len druhý gól. Nóri po prvýkrát v tomto zápase skórovali až v tretej tretine v 58. minúte. Alexander Reichenberg získal puk, ktorý prihral Tobiasovi Lindströmovi. Ten v individuálnom nájazde strelil puk presne do švajčiarskej brány. Na víťazstvo, či remízu to už ale rozhodne nestačilo. Švajčiari porazili Nórov 4:1.

Úvodná zostava SUI - NOR:

Švajčiarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Haas, Andrighetto – S. Moser (A), Bertschy, Ambühl – Rod.

Nórsko: Holm (Haukeland) – Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, M. Olimb, P. Thoresen – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Reichenberg, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Roest..