Tréner Ramsay predstavil nomináciu hokejistov na majstrovstvá sveta

08.05.2019 15:01 Noviny.sk Šport Hokej
Tréner Ramsay predstavil nomináciu hokejistov na majstrovstvá sveta Zdroj: SITA
BRATISLAVA / Slovensko už pozná nomináciu hokejových reprezentantov, ktorí si zahrajú na MS v hokeji 2019. Realizačný tím výberu SR má na začiatku MS 2019 k dispozícii troch brankárov, ôsmich obrancov a štrnástich útočníkov. Informovali o tom generálny manažér tímu SR Miroslav Šatan a hlavný tréner Craig Ramsay.

Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi na majstrovstvách sveta v Košiciach bez trojice Mário Grman, Tomáš Marcinko, Samuel Buček. Práve toto trio neprešlo záverečnou redukciou kádra, ktorá sa uskutočnila dva dni pred prvým súbojom Slovákov proti Američanom. "Zranenie Grmana si vyžiada týždeň alebo dva liečenia. On sa teda, žiaľ, s nami rozlúči. Na pozícii centra zostal 'Čierny Peter' pre Tomáša Marcinka a na poste krídla pre Samuela Bučeka," informoval Miroslav Šatan.

"Všetci hráči si zaslúžia hrať na svetovom šampionáte, lebo odviedli maximum v príprave, ale všetkých sme nemohli vziať. Bolo to pre nás veľmi ťažké rozhodnutie. Vyradení sú veľmi dobrí hráči a tiež dobrí ľudia. V prípade Marcinka sa prejavilo aj to, že sa nestihol dostatočne zohrať s tímom po finálovej sérii jeho tímu v Česku," vysvetlil tréner Craig Ramsay.

Štyri útoky nie sú kompletné

Zároveň pripomenul, že dva dni pred prvým duelom proti tímu USA stále nemá k dispozícii kompletné štyri útoky. Útočník Libor Hudáček nehral ani v jednom prípravnom zápase, lebo je chorý a berie antibiotiká. Michal Krištof, s ktorým sa zrejme ráta ako s centrom najúdernejšej prvej formácie, zatiaľ rovnako nehral. Dostal chvíľu voľna po náročnej sedemzápasovej finálovej sérii vo Fínsku, "Hudáček berie lieky a ani dnes ešte nebude s nami trénovať. Možno ani nenastúpi v prvom zápase na MS, ale má dôveru trénerov. Mierne zdravotné problémy aktuálne má aj Lunter," potvrdil Miroslav Šatan.

Kapitán majstrov sveta z roku 2002 sa vyjadril aj k ďalším možným posilám tímu zo zámoria. V oboch prípadoch to však boli informácie, ktoré nepotešia fanúšikov slovenského hokeja. Ide o útočníkov Tomáša Jurča a Petra Cehlárika. Prvý bojuje s Charlotte Checkers o Calderov pohár v AHL, druhý je zasa súčasťou širšieho kádra Bostonu Bruins, ktorý sa čerstvo prebojoval do finále Východnej konferencie NHL.

"Jurčo bol s nami minulý rok na MS v Dánsku a veľmi dobre zapadol do mužstva. Situácia je však taká, že jeho tím v play-off AHL vedie 3:0 a zrejme nebude k dispozícii. Podobné je to s Cehlárikom. Po komunikácii s generálnym manažérom Bostonu mám od neho negatívne stanovisko. Držia si ho ako rezervu, ak by sa niekto zranil z tých, čo hrávajú," skonštatoval Šatan.

Nominácia hráčov

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio/Fín., 9/0), Marek Čiliak (Kometa Brno/ČR, 11/0), Patrik Rybár (Grand Rapids Griffins/AHL, 8/0)

Obrancovia: Patrik Koch (HC Košice, 12/0), Marek Ďaloga (Mora IK/Švéd., 87/9), Michal Čajkovský (Dinamo Moskva/KHL, 55/5), Martin Fehérváry (HV 71/Švéd., 25/1), Christián Jaroš (Ottawa Senators/NHL, 29/3), Andrej Sekera (Edmonton Oilers/NHL, 75/10), Erik Černák (Tampa Bay Lightning/NHL, 4/1), Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs/NHL, 25/2)

Útočníci: Dávid Bondra (HK Poprad, 27/4), Dávid Buc (HC Slovan Bratislava/KHL, 33/3), Róbert Lantoši (HK Nitra, 11/2), Adam Liška (HC Slovan Bratislava/KHL, 10/2), Mário Lunter (HC '05 iClinic Banská Bystrica, 6/0), Ladislav Nagy (HC Košice, 115/34), Matúš Sukeľ (HC Slovan Bratislava/KHL, 23/2), Marián Studenič (Binghamton Devils/AHL, 6/1), Richard Pánik (Arizona Coyotes/NHL, 41/4), Tomáš Tatar (Montreal Canadiens/NHL, 50/12), Tomáš Zigo (HC '05 iClinic Banská Bystrica, 12/3), Marko Daňo (Manitoba Moose/AHL, 29/6), Libor Hudáček (Bíli Tigři Liberec/ČR, 94/20), Michal Krištof (Kärpät Oulu/Fín, 26/3)

Polícia upozorňuje na falošné lístky na majstrovstvá v hokeji. Ako ich rozpoznať? Viac v reportáži TU:

Zdroj: noviny.sk/sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
05:15 NOVÁ ZÁHRADA
05:55 DEDIČSTVO
07:25 Panelák VIII.
05:40 Dovidenia, stará mama! II.
06:15 POLICAJTI V AKCII
07:15 POLICAJTI V AKCII
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
06:30 Hostitel
08:45 Bod zlomu
10:45 Za hranici