Hokejová tragédia Slovenska: hráme o záchranu

08.05.2008 10:07 Noviny.sk Šport Hokej
Hokejová tragédia Slovenska: hráme o záchranu Zdroj: IIHF Images/Jukka Rautio
Slovenský hokej padá na úplné dno. Na majstrovstvách sveta budeme hrať len o záchranu v elitnej skupine.

Slovenskí hokej ešte nebol od postupu do najlepšej skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji tak hlboko, ako tento rok. V Kanade sa odohráva naša národná hokejová tragédia. Po prehre Nemcov s Nórmi v riadnom hracom čase bude Slovensko bojovať o záchranu.

Napriek tomu, že Nemci vyhrali prvú tretinu súboja s Nórmi, nemali ani v tejto časti hernú prevahu. Dôvodom boli najmä časté vylúčenia. Niekedy neprešla medzi dvoma oslabeniami ani minúta, raz dokonca hrali oslabení o dvoch hráčov. Nóri neustále útočili a tlačili svojich súperov pred ich vlastnú bránku. Paradoxne to však boli Nemci, kto prvý skóroval: viedli po Sturmovom góle už od 7. minúty.

Z tohto pohľadu je paradoxné, že Nemci dokázali v druhej tretine dokonca svoj náskok ešte zvýšiť. Už 5 minút po jej začiatku skóroval Gogula a Nemci v tej chvíli viedli dvoj gólovým rozdielom. Vzhľadom na turnajovú matematiku tým nepotešili len svojich fanúšikov, ale aj všetkých Slovákov, ktorých nádeje na postup boli spojené práve s úspechom Nemcov.

Časté oslabenia však brali našim premožiteľom veľa síl. A tak rovnako, ako oni, aj Nóri dali svoj prvý gól v presilovke. Bolo to 5 minút pred koncom druhej tretiny, ale na zásadný zvrat vo vývoji zápasu to predsa len nevyzeralo.

V skutočnosti to bol začiatok gólovej žatvy Severanov, ktorá pokračovala v poslednej tretine. V jej polovici Nóri najskôr vyrovnali a iba 4 minúty pred koncom zápasu, opäť počas presilovky, strelili aj tretí gól, na ktorý Nemci už nestihli odpovedať. Výsledok tohto zápasu nepotešil Nemcov, ale šokoval Slovákov. 

Náš tím totiž skončil v tabuľke základnej skupiny posledný, s rovnakým bodovým ziskom ako Nemecko, lenže v jeho prospech hovorí vzájomný zápas, ktorý sme odohrali zle a prehrali sme. Nemci teda postupujú ďalej bez jediného bodu, lenže Slováci budú potupne hrať len o záchranu v elitnej skupine MS v hokeji.

Nórsko - Nemecko 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 35. Holtet (Trygg, Ask), 48. Zuccarello Aasen (M. Hansen, Trygg), 56. Ask (Trygg, M. Hansen) - 7. Sturm (Busch, Ustorf), 25. Gogulla (Hackert, Wolf)

Slovákov čaká play out na dve víťazstvá s posledným tímom B-skupiny Slovinskom. Prvý duel je na programe v piatok 9. mája o 21.30 nášho času, druhý o deň neskôr, prípadný tretí zápas sa bude hrať v utorok 13. mája. Slovenská hokejová reprezentácia bude o záchranu v elitnej kategórii hrať prvýkrát v histórii.

Všetky výsledky v skupine C nájdete tu.

Konečná tabuľka skupiny C - kliknite sem.

Zdroj: joj.sk/Braňo Ondruš

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Ben Hur
23:20 Dobrý, zlý a mŕtvy
01:05 Kúzelná orchidea
20:10 Pravá blondínka 2
22:05 Po stopách zabijaka
00:10 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela II.
21:00 Myšlienky vraha VII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka New York VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
20:55 Príbehy dvoch myší
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
20:15 96 hodin: Zúčtování
22:10 Renegáti
23:55 Yves Saint Laurent