Valér
18.4.2024
Nagy prispel k výhre Los Angeles

Chicago - Los Angeles 2:3 po predĺ. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Slovenský útočník Ladislav Nagy pomohol dvoma asistenciami hokejistom Los Angeles k víťazstvu 3:2 na ľade Chicaga v nedeľňajšom stretnutí NHL.

O triumfe Kings rozhodol v predĺžení svojim druhým gólom v zápase Dustin Brown. Dvadsaťtriročný útočník si 18. presným zásahom vytvoril nové sezónne maximum. V drese Chicaga sa predstavili všetci hráči, ktorých si vedenie klubu vybralo ako prvých v posledných piatich rokoch draftu - Patrick Kane (2007), Jonathan Toews (2006), Jack Skille (2005), Cam Barker (2004) a Brent Seabrook (2003).

Jediný gól rozhodol o osude zápasu Floridy s Philadelphiou. Po akcii Štefana Ružičku, ktorý si pripísal premiérový bod v sezóne, ho strelil 10 minút pred koncom hosťujúci veterán Derian Hatcher. "Výbornú prácu spravil Ružička, ktorý sa snažil dostať puk do siete. Puk sa odrazil ku mne a padlo to tam," popisoval akciu skúsený obranca, ktorý dosiahol vo svojom 1022. stretnutí vzákladnej časti len 80. gól. Floride nepomohlo ani 38 streleckých pokusov, pretože gólman Flyers Antero Niittymäki vychytal svoj tretí shutout v NHL.

Brendan Shanahan rozhodol v predĺžení o triumfe newyorských Rangers 4:3 nad Montrealom, ktorý ešte 5 minút pred koncom tretej tretiny vyhrával 3:2. "Sme sklamaní, pretože sme mali za stavu 3:2 niekoľko dobrých šancí zvýšiť náskok. Máme ale veľa mladých hráčov a dnes sme stáli proti veľmi skúsenému mužstvu. Nič to však nemení na tom, že sme odohrali jeden z najlepších zápasov v sezóne," smútil tréner hosťujúcich Canadiens Guy Carbonneau.

Výborný výkon brankára Roberta Luonga najmä v tretej tretine pomohol Vancouveru k výhre 2:1 nad Anaheimom. Canucks tak v prípade, že po dvoch tretinách vyhrávali, doviedli v tejto sezóne vždy duel do víťazného konca. "Veríme si, že náš náskok ustrážime a vieme, ako to máme robiť," poznamenal Luongo, jeden z najlepších brankárov NHL.

Výsledky:
Florida - Philadelphia 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 50. Hatcher (RUŽIČKA, S. Kapanen). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:20. Brankári: Vokoun - Niittymäki. Diváci: 18 767.

Chicago - Los Angeles 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 23. Toews (Seabrook, Kane), 43. Dowell (Lapointe, Burish) - 43. D. Brown (NAGY), 48. Calder (Preissing, NAGY), 64. D. Brown (Preissing). Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:36. Brankári: Chabibulin - LaBarbera. Diváci: 21 715.

NY Rangers - Montreal 4:3 po predĺžení (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Góly: 11. Girardi (Gomez, Straka), 19. Jágr (Gomez, Rozsíval), 55. Drury (Avery, Mara), 62. Shanahan (Drury, Girardi) - 19. A. Kosticyn (Plekanec, Kovaľov), 35. A. Kosticyn (Plekanec, Kovaľov), 38. Plekanec (A. Kosticyn, S. Kosticyn). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: Lundqvist - Huet. Diváci: 18 200.

Vancouver - Anaheim 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 11. D. Sedin (H. Sedin, Näslund), 25. Cooke (H. Sedin) - 50. Getzlaf (S. Niedermayer, Bertuzzi). Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše M. Brown - Beauchemin na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:22. Brankári: Luongo - Hiller. Diváci: 18 630.