21°
Miriama
8.9.2024
Koniec série New Jersey, gólostroj v Colorade

Deväťzápasová séria víťazstiev New Jersey sa skončila v Medison Square Garden. <b>VIDEO: zostrih zo zápasu Detroit - Carolina</b>

Hokejisti NY Rangers ukončili v nedeľu deväťzápasovú šnúru New Jersey bez prehry. V Colorade zase domáci hráči oslávili 1000. víťazstvo klubu v histórii vysokým víťazstvom nad St. Louis. Slováci sa do streleckých listín nezapísali.

Hlavnú úlohu v dueli "jazdcov" z New Yorku proti susedom z New Jersey hrali obaja gólmani. Henrik Lundqvist aj Martin Brodeur udržali čisté konto počas celých 60 minút riadneho hracieho času. Rozhodnutie o víťazovi padlo hneď po prvej strele v predĺžení. Veterán Brendan Shanahan po prihrávke Scotta Gomeza prestrelil Brodeura a zabezpečil tak domácim zisk dvoch bodov. Obaja, Shanahan aj Gomez, boli kedysi draftovými jednotkami práve New Jersey.

"Na veci sa treba pozerať pozitívne a my sme bodovali už v desiatom zápase po sebe. To je niečo výnimočné," nebol po zápase sklamaný center Devils Patrik Eliáš.

Tím Detroitu ako prvý prekonal hranicu 100 strelených gólov, aj keď v stretnutí proti Caroline sa o ne postarali väčšinou netradiční strelci. Asistencie pri prvých troch góloch zaznamenal český krídelník Jiří Hudler. "Jastrabi" zo Chicaga prehrali v domácom prostredí už ôsmy zápas a po dobrom úvode sezóny sa pomaly od play off vzďaľujú. Hostí z Calgary podržal v tretej tretine gólman Kiprusoff, ktorý kryl 35 streleckých pokusov domácich.

Colorado rozhodlo duel so St. Louis v druhej tretine, v ktorej dalo rekordných päť gólov. Pri absencii Joa Sakica prevzal vodcovskú úlohu Milan Hejduk. Český reprezentant strelil svoj piaty hetrik v NHL a k tomu pridal aj tri asistencie. Zahanbiť sa nedal ani zástupca mladej generácie Paul Šťastný, ktorý dal dva góly a na ďalšie tri prihrával. Slovenský útočník Marek Svatoš sa na kanonáde nepodieľal a do štatistík si pripísal iba dve trestné minúty.

Výsledky:
New York Rangers - New Jersey 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 61. Shanahan (Gomez, Ťutin). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:17. Brankári: Lundqvist - Brodeur. Diváci: 18 200

Detroit - Carolina 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 5. Filppula (Hudler, Lidström), 27. Franzen (Cleary, Hudler), 33. Lilja (Kronwall, Hudler), 58. Daciuk, 58. Holmström (Zetterberg, Lidström) - 21. Cole (Gleason), 31. Cole (Walker, F. Kaberle). Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:17. Brankári: Hašek - Ward. Diváci: 19 609

REUTERS

Chicago - Calgary 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Góly: 11. Lang (Byfuglien, Johansson), 55. Byfuglien (Lang, Havlát) - 28. Nolan (Tanguay, Conroy), 52. Sarich, 54. Langkow (Phaneuf). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:29. Brankári: Chabibulin - Kiprusoff. Diváci: 13 382

Colorado - St. Louis 9:5 (1:1, 5:1, 3:3)
Góly: 16. Hejduk (Smyth), 26. Hejduk (B. Clark, Liles), 31. Šťastný (Hlinka, Hannan), 32. Wolski (Brunette, Hannan), 35. B. Clark (Hejduk, Šťastný), 38. Smyth (Šťastný, Hejduk), 48. Šťastný (Smyth, Hejduk), 53. Hejduk (Šťastný, Liles), 55. Wolski (Brunette, Hensick) - 11. McClement (Stempniak, Backes). 26. McClement (tr. strieľanie), 41. Weight (Boyes, Salvador), 42. Perron (Mayers, Tkachuk), 60. Stempniak (Perron, Brewer). Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:28. Brankári: Theodore - Toivonen (50. Schwarz). Diváci: 15 476