Galina
3.5.2024
Gáborík rozhodol v predĺžení

Zdroj: SITA/AP/Rick Scuteri

Minnesota - St. Louis 3:2 po predĺž. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0) - Marián Gáborík 1+0, Pavol Demitra (obaja Minnesota) 0+1

Slovenský útočník Marián Gáborík rozhodol gólom v predĺžení o víťazstve svojho tímu Minnesota Wild v piatkovom súboji NHL nad St. Louis Blues 3:2.

Gáborík v 3. min predĺženia unikol a typickou strelou zápästím dosiahol jubilejný desiaty úspešný zásah sezóny, zároveň piaty v posledných piatich zápasoch.

Do štatistík sa zapísal asistenciou aj Gáboríkov spoluhráč Pavol Demitra, ktorý prihrával na prvý gól v sieti St. Louis.

Piatkové výsledky NHL:

New Jersey - Montreal 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Carolina - Washington 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Pittsburgh - Dallas 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Chicago - Phoenix 6:1 (5:0, 1:0, 0:1)
Edmonton - Anaheim 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
San Jose - Colorado 3:2 (1:0, 2:2, 0:0) - Peter Budaj (Colorado) odchytal celé stretnutie a kryl 26 z 29 striel súperových hráčov