Galina
3.5.2024
Toronto bez víťazstva

Toronto opäť bez víťazstva, skvelý Luongo <b>VIDEO: záznam zo zápasu</b>

Bez slovenských zástupcov pokračovala v utorok zámorská NHL ďalšími tromi zápasmi. Hráči Detroitu zastavili črtajúcu sa krízu a po dvoch prehrách zdolali na domácom ľade Calgary. Hviezdou duelu bol ruský útočník Pavel Dacjuk, autor dvoch gólov a jednej asistencie.

Na druhej strane bol pri všetkých troch presných zásahoch hostí kapitán Jarome Iginla. V drese Red Wings stále chýbal útočník Tomáš Kopecký, ktorý si uplynulý týždeň poranil rameno.

Toronto je však v ťažkostiach až po uši a jeden bod zo súboja s Montrealom mu nestačí. Po prehre v samostatných nájazdoch zaknihovali "javorové listy" už štvrtú prehru v poradí a siedmu z posledných ôsmich zápasov. Aj ten "extrabodík" zabezpečil domácim v tradičnom kanadskom derby až v poslednej minúte center Mats Sundin.

"Za svoj osud musíme prevziať zodpovednosť my - hráči. Do konca základnej časti ostáva odohrať ešte 57 zápasov, čiže máme čas dostať sa do play off a dokázať, že sme lepším tímom," uviedol švédsky kapitán Toronta. V hosťujúcom mužstve sa výraznou mierou o víťazstvo zaslúžil Alexej Kovalev, ktorý strelil dva góly a bol úspešný aj v samostatných nájazdoch.

Vancouvru sa po prvý raz od roku 2002 podarilo doma zdolať "káčerov" z Anaheimu. Úradujúci šampióni mali v prvej tretine prevahu (15 striel na bránku), no domácich podržal brankár Luongo, ktorý si tak pripísal svoj druhý shutout v rade a tretí v aktuálnej sezóne. Vancouver prevzal kontrolu nad zápasom v druhej tretine, keď trikrát skóroval a do konca duelu už hostí k ničomu nepustil.

Výsledky:

Detroit - Calgary 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Góly: 16. Dacjuk (Holmström, Zetterberg), 17. Draper (Maltby, Kronwall), 25. Holmström (Dacjuk, Lidström), 41. Dacjuk (Rafalski, Lidström), 47. Filppula (Hudler, Samuelsson) - 12. Regehr (Conroy, Iginla), 35. Phaneuf (Iginla, Huselius), 44. Tanguay (Iginla, Ericksson). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Lilja - Phaneuf (obaja na 5 min), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:22. Brankári: Osgood - Kiprusoff (25. McElhinney). Diváci: 17 108

Toronto - Montreal 3:4 po samostatných nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Tucker (Pohl, J. Blake), 27. Kilger (Wozniewski, McCabe), 60. Sundin (J. Blake, Antropov) - 25. Kovalev (A. Markov, Streit), 28. Latendresse (S. Koivu, Higgins), 42. Kovalev (Smolinski, A. Markov), rozhodujúci nájazd premenil Kosticyn. Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 46:30. Brankári: Toskala - Price. Diváci: 19 608

Vancouver - Anaheim 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 24. Näslund (D. Sedin, H. Sedin), 33. Kesler (Näslund, H. Sedin), 37. Cooke (Edler, Öhlund), 46. Kesler (Cooke, Öhlund). Vylúčení: 3:10 na 2 min, navyše: Isbister - Sutherby (obaja na 5 min), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:26. Brankári: Luongo - Giguere (48. Hiller). Diváci: 18 630