18.10.2024
Košice rozdrvili Nitru

Zdroj: SITA/Martin Havran

HK Ardo Nitra - HC Košice 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)

Úvodná 10-minútovka nepriniesla výraznejšiu gólovú príležitosti, no potom si na trestnú lavicu sadol Košičan I. Droppa a vzápätí sa sieť rozvlnila hneď dvakrát. V 11. min skóroval v oslabení Faith po spolupráci s Bartošom (0:1) a o 38 sekúnd vyrovnal po Lukasovej strele Gálik (1:1).

V 17. min však išli hostia opäť do vedenia, keď po peknej kombinačnej akcii zakončil Špilár - 1:2. V druhej tretine sa znovu tešili Košičania, keď v 29. min v presilovke doklepol puk za Mastičov chrbát po Droppovej strele Gron - 1:3.

O dve minúty sa scenár opakoval. Tentokrát početnú prevahu hostí využil Miklík - 1:4. V 38. min obranca Nitry Špila vyhodil puk v oslabení iba na hokejku Špilára a ten už nemal problém trafiť opustenú bránku - 1:5.

V tretej časti hry Košičania udržiavali svoj náskok a v 58. minúte mohol zvýšiť I. Droppa na 6:1 v ich prospech, ale trafil iba hornú žŕdku nitrianskej bránky. Domáci si tak zapísali ďalšiu prehru.

Hlasy:
Rostislav Vlach (tréner Nitry):
"Bohužiaľ sme si zápas prehrali nedisciplinovanosťou a pre vylúčenia sme inkasovali. Viac k tomu nemám čo povedať."

Ján Šterbák (tréner Košíc): "Bolo to výborné stretnutie z nášho pohľadu. V prvej tretine hrala Nitra dobre, v druhej sme však dianie na ľade ovládli my. Boli sme veľmi rýchli, efektívni v útoku a sme radi, že sme v Nitre vyhrali. Domáci majú vývojaschopný tím, ktorý môže zdolať každého."

Hokej - Slovnaft extraliga - 28. kolo:

Góly: 12. Gálik (R. Lukas, Vozdecký) - 11. Juraj Faith (P. Bartoš), 17. Špilár (Juraj Faith, P. Bartoš), 29. S. Gron (I. Droppa, Kmiť), 31. Michel Miklík (Rudolf Huna, Pleva), 38. Špilár (P. Bartoš)
Vylúčení: 8:3 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Mihajlo, 2750 divákov