Košičania dnes mali svoju formu

Zdroj: SITA/Dušan Hein

MsHK Žilina - HC Košice 3:6 (2:0, 1:2, 0:4)

Hokej - Slovnaft extraliga - 24. kolo:

Góly: 18. D. Kusovský (P. Sivák, R. Stantien), 19. V. Baláž (Priechodský, Kučný), 28. R. Stantien (Pulpán) - 31. Juraj Faith (Špilár, Kledrowetz), 38. P. Bartoš (Špilár, Javín), 44. Kledrowetz (Javín, Juraj Faith), 46. Rudolf Huna, 54. P. Bartoš (Juraj Faith, I. Droppa), 60. P. Bartoš (Rudolf Huna)
Vylúčení: 9:17 na 2 min, navyše: Kusovský (Žilina) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 3:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kurmann (Švajč.) - Horínek, J. Tvrdoň, 3200 divákov

Žilina: Ottosson (45. M. Laco) - D. Kusovský, Pulpán, Kučný, Priechodský, Kudrna, Juraj Liška - P. Sivák, R. Stantien, L. Havel - Paroulek, Jánoš, V. Baláž - Krajči, R. Tvrdoň, Kontšek - Drábek, Sikorčin, Škvaridlo
Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michal Lukáč, Pleva, Rudolf Huna - Jenčík, Ščurko, M. Bartánus

Zápas pod Dubňom začali obe tímy vo svižnom tempe. V prvej tretine boli domáci úspešní v presilových hrách, keď v priebehu jednej minúty zásluhou Kusovského a Baláža vsietili dva góly.

V druhej časti zápasu sa k nim pridal Stantien a Žilina vyhrávala 3:0. V polovici zápasu pri vylúčení Drábeka a následne Jánoša mali hostia z Košíc početnú výhodu piati proti trom a tú využili na vsietenie prvého gólu.

Žilinčania mali dobre príležitosti pri nájazde Havla a následne Tvrdoňa, ktorý netrafil takmer prázdnu bránku Lipovského, no potvrdilo sa nedáš- dostaneš a kapitán Košíc Bartoš v 38. min prestrelil domáceho Ottossona a bolo 2:3. Záverečná tretina vyšla výborne košickým hráčom.

V 44. a 46. min vsietili dva góly a otočili vývoj zápasu vo svoj prospech. Keď Bartoš v 54. min pridal piaty gól bolo v podstate rozhodnuté a kapitán Košíc presne mieril aj v poslednej minúte do opustenej žilinskej bránky - 3:6.