Marcel
20.4.2024
Slováci nebodovali, strhla sa riadna bitka
Hokej

Vo včerajších nočných zápasoch NHL sa Slovákom nedarilo, tak ako v predošlých. Odohrali sa však len tri. VIDEO: krásne góly a poriadna bitka priamo na ľade

Včera v noci odohrali v kanadsko-americkej NHL tri zápasy. V žiadnom z nich nezaznamenali Slováci góly či asistencie. Výrazne vyhral doma Monreal, Vancouver už „nepotiahol“ sériu výhier. Rick Rypien sa aspoň pobil s Mikeom Commodorom.

Vancouver Canucks vyhrali bez prerušenia päť zápasov, ale uplynulú noc sa ich víťazná séria skončila. Hurricanes z Caroliny ich doma porazili 3:1. Skóre otvoril až v 6. minúte druhej tretiny Cory Stillman. Ostatné góly padali v záverečnej časti hry. V 48. minúte využil Chad Larose perfektný pas od 37-ročného veterána Roda Brind'Amoura.Ten dosiahol po tomto zápase už 1074 bodov v NHL, čím sa zaradil na 54. miesto v histrických tabuľkch.

Carolina pritom nastúpila až bez troch kľúčových útočníkov, ktorí sú zranení. Ich včerajšiemu súperovi sa úžasne darilo cez víkend v Pittsburghu a Philadephii. Zajtra hrajú Hurricans doma proti Buffalu a Canucks cestujú do Detroitu hrať proti Red Wings.

Náš reprezentant Zdeno Chára odchádzal z Montrealu smutný po prehre 1:6. navyše bol raz vylúčení a do osobných štatistík si pripísal tri mínusové body. Hráči Canadiens prerušili víťaznú šnúru štyroch zápasov svojich včerajších súperov šokujúcim spôsobom. Pre Montreal je to najvyššie víťazstvo od februára 2006.

Bola to vynikajúca oslava pre Bryana Smolinskeho, ktorý odohral v NHL svoj 1000. zápas! Stredný útočník, ktorý začínal práve v Bostone, navyše prihral na premiérový gól Bielorusovi Michailovi Grabovskému. Rovnaká oslava čaká v ďalšom kole Rusa Alexeja Kovaľova.

Doma prehralo iba Calgary, za ktoré tiež nastúpil tisícnásobný hráč v NHL Owen Nolan. Mimoriadne sa darilo Čechovi Milanovi Michálekovi, ktorý strelil dva góly. Podľa trénera Rona Wilsona „odohral vynikajúci zápas, azda jeden z najlepších v kariére.“

Výsledky:
Carolina - Vancouver 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 26. Stillman (Ray Whitney, Cullen), 48. LaRose (Brind´Amour), 60. Ray Whitney (Brind´Amour) - 54. Morrison (Isbister).

Montreal - Boston 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Góly: 13. Higgins (Komisarek, S. Koivu), 27. Kovaľov (Plekanec), 38. Begin (Kostopoulos, Hamrlík), 42. Brisebois (Plekanec, Kovaľov), 50. Grabovskij (Smolinski, Dandenault), 53. A. Markov (S. Koivu, Streit) - 47. Wideman (Schaefer, Savard).

Calgary - San Jose 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 58. Langkow (Huselius, Phaneuf) - 20. Clowe (Roenick, J. Thornton), 28. M. Michálek, 37. Bernier (Rivet, Carle), 46. M. Michálek (Roenick, Ehrhoff).