Paul Šťastný by si rád zahral s bratom Yanom

13.10.2007 17:32 Noviny.sk Šport Hokej
Paul Šťastný by si rád zahral s bratom Yanom Zdroj: ČTK/Kamaryt Michal
Americký hokejový reprezentant Paul Šťastný by chcel spolu so svojím bratom raz získať Stanleyho pohár

Hokejista Paul Šťastný, syn slávneho Petra Šťastného, si ako malý chlapec nikdy veľmi neuvedomoval, akým významným hráčom bol jeho otec.

Peter Šťastný spolu s jeho dvoma bratmi Antonom a Mariánom vytvorili v osemdesiatych rokoch údernú formáciu v zámorskom tíme Quebec Nordiques. Paul Šťastný teraz sníva o tom, že raz by sa mu mohlo podariť získať Stanleyho pohár spolu so svojím starším bratom Yanom, podobne ako sa to podarilo bratom Niedermayerovcom za Anaheim.

„Rozprávali sme sa o tom už v detstve. Každý sme chceli získať prácu v NHL, dúfame, že pri troche šťastia sa raz naše cesty opäť stretnú," uviedol Paul Šťastný, ktorý by sa s Yanom rád stretol aj v reprezentačnom tíme. Obaja už nastúpili za USA na majstrovstvách sveta.

Paul mohol hrať aj za Kanadu, napokon uprednostnil USA. „Rozhodol som sa pre USA preto, že som tam videl lepšiu príležitosť uplatniť sa. Kedysi si za Spojené štáty zahral aj môj brat Yan a rád by som sa s ním stretol v takom významnom drese ako je ten reprezentačný," zdôvodnil svoje rozhodnutie Paul Šťastný. Američan so slovenskými koreňmi má veľmi pekné spomienky aj na Quebec.

„Pamätám si, ako sme v zime spolu s bratom hrávali hokej na jazere, ktoré bolo hneď oproti nášmu domu," spomína Paul Šťastný na svoje detstvo. V súčasnosti nosí dres s číslom 26, ktorý kedysi obliekal aj jeho otec. V tíme hrá aj spolu s Joeom Sakicom, bývalým spoluhráčom jeho otca.

„Joe sa vždy snaží, aby som sa v mužstve cítil dobre. Ak mám akékoľvek otázky, je tu vždy pre mňa, aby mi na ne odpovedal. Je síce dosť tichý, ale keď ho lepšie spoznáte, tak sa vám úplne otvorí," povedal o svojom spoluhráčovi Paul Šťastný, ktorý má za sebou skvelý úvod v NHL.

V uplynulej sezóne bol druhý v ankete o najlepšieho nováčika a do štatistík si pripísal 78 bodov. Dvadsaťjedenročný útočník pokračoval vo skvelých výkonoch aj v aktuálnom ročníku NHL, hetrikom odstrelil Dallas a piatimi bodmi sa podieľal na výhre nad San Jose.

Zdroj: SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 Fórky, vtipky XXVIII.
08:50 Súdna sieň
06:00 Nevinní
07:20 Panelák VII.
08:30 Simpsonovci VIII.
06:10 Prvé oddelenie
06:30 Kutyil s.r.o. II.
07:25 POLICAJTI V AKCII
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:40 Tashiho svet
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:50 Henry ze zkumavky
08:35 Za hranici
10:25 Výlet s mámou