17°
29.3.2024
Utorňajšie výsledky slovenskej extraligy

Zdroj: SITA/Gabriel Lipták

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 13. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2007/08:

HKm Zvolen - HK Ardo Nitra 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 12. T. Chrenko (Gálik), 38. Burián (Vozdecký, M. Štefanka), 55. Gálik (Ľ. Kolník)Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Korba, Smrek, 1902 divákov

Zvolen: Ševela - Babka, Štork, L. Čierny, Frühauf, Cebák, Dlouhý, Juraško - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Kopecký, Klouda, Hvila - Dubec, J. Čierny, Paciga - M. Chovan, L. Jurík, Kubenko

Nitra: Konrád - R. Lukas, B. Majeský, Burián, Špila, Suur, Pelikovský - Uhnák, T. Chrenko, Ľ. Kolník - Dornič, M. Chrenko, Valach - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký

Nitrania sa vo Zvolene presadili v presilovkách. V slabom zápase sa ujali vedenia v 12. min. Po Gálikovej prihrávke strieľal z uhla Tomáš Chrenko a puk prešiel vedľa žŕdky za Ševelov chrbát - 0:1. Hostí gól povzbudil, vytvorili si niekoľko šancí, no brankár Zvolena svojich podržal. Až v závere tretiny mohli domáci vyrovnať, no Hvila ani J. Čierny sa v presilovke nepresadili.

Po prestávke Zvolen nevyužil niekoľko presiloviek, z toho ani dve a polminútovú o dvoch hráčov. Naopak mohol inkasovať v oslabení, keď unikol Gálik. Na opačnej strane potiahol puk do pásma L. Čierny, prihral Pacigovi, no ten sa pred Konrádom nepresadil. V polovici stretnutia urobil chybu Štork a Chrenko ju takmer využil. Nitra ťažila z ďalšej presilovky. V 38. min. spoza pravého kruhu napriahol Burián a Ševela kapituloval druhýkrát. Znížiť mohol J. Čierny, ale opäť neuspel.

Úvod tretej tretiny vyšiel domácim a po 30 sekundách sa radovali z gólu v presilovke, keď Štork prihral Cibuľovi, ten pri pravej žrdi trafil puk korčuľou. Videorozhodca tak gól nemohol uznať, aj keď domáci reklamovali, že puk sa ešte dotkol čepele Cibuľovej hokejky. Dlho sa nehralo, domácich hokejistov neuznaný gól ovplyvnil a nevedeli sa spamätať.

V 53. min sa mohol presadiť Kolník, no nestalo sa tak. Nitrania udreli až o dve minúty v presilovke. Domáci nechali trestuhodne prejsť do pásma Gálika a ten si pred Ševelom mohol robiť čo chcel - 0:3. Na záverečný tlak už domáci nemali dostatok psychických síl, aj keď obranca Babka trafil žŕdku.

Hlasy:
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Chlapcom nemôžem vyčítať bojovnosť, chceli dať gól, ale nadarilo sa nám. Je to aj o psychike a tá u nás nie je na požadovanej úrovni. Dnes nás vychytal výborný Konrád. Musíme niečo urobiť, aby sa zápasy vyvíjali v náš prospech. Chýba nám aj potrebné štastie."

Rostislav Vlach (tréner Nitry): "Veľmi dobre sme hrali v defenzíve, podržal nás aj brankár Konrád. Pripravili sme sa na Zvolen, vedeli sme, že v ofenzíve nemá momentálne silu a využili sme to. Do nebezpečných šancí sme domácich nepustili a naše víťazstvo je zaslúžené."

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Góly: 7. A. Kollár (V. Nemec, Poljaček), 41. Húževka (Křetinský), 43. V. Nemec (Urban, A. Kollár) - 14. Kuľha (Hujsa), 36. Lažo (Devečka), 37. Kuľha (Ľ. Pištek, Kapuš), 57. Lažo (Sersen)Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Fatyka (Trenčín) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gašparík a Valach, 6150 divákov

Trenčín: Hála - Fatyka, Urban, Homer, Křetinský, Osina, Lintner, Bobček - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Čacho, Húževka, Pardavý - Hanzal, Trochta, Marek Haščák - S. Saliji, Kóňa, Kútny

Slovan: Hovi - Sersen, Hančák, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Bohunický, 28. Novajovský - Kuľha, Hujsa, Uram - Kokavec, Hreus, Lažo - Gráčik, Kapuš, Ľ. Pištek - Baček, Rusnák, Kropáč

V prvej tretine sa hral taktický hokej, pričom jej druhá časť bola poznačená častými šarvátkami. Miernu prevahu však počas prvej dvadsaťminútovky mala Dukla, ktorej tlak zúročil v 7. min Kollár - 1:0. Reprezentačnému útočníkovi sa podarilo predrať medzi tromi nedôrazne brániacimi hráčmi Slovana. V 14. min sa Lintner včas nevrátil dozadu a Kuľha to využil na vyrovnanie - 1:1. Domácim sa nepodarilo strhnúť vedenie na svoju stranu v 84-sekundovej presilovke, najprv v hre 4 na 3 a potom ani 5 proti 3.

Druhú časť začali lepšie Trenčania, keď sa im už po 25 sekundách podarilo ohroziť Hoviho bránku. Na druhej strane sa sám pred Hálom ocitol Hujsa, nastrelil však len žŕdku. Hráči Slovana sa potom na dlhé minúty dostali pod silný tlak. Trenčania ho však nevyužili a v 36. min z hokejky Laža po kolmej prihrávke Devečku inkasovali - 1:2. Domáci zostali otrasení, čo Slovan využil už o ďalších 53 sekúnd. Tretí gól belasých strelil Kuľha, ktorý dorážal skákajúci puk do odkrytej ľavej časti domácej bránky.

Úvod tretej tretiny vyšiel domácim nad očakávanie, keď už v 55. sekunde znížil Húževka, ktorého strela sa odrazila od korčule hosťujúceho obrancu za chrbát Hoviho - 2:3. V 43. min V. Nemec gólom do prázdnej bránky vyrovnal. Počas celého dejstva mali viac z hry Trenčania, no boli to slovanisti, ktorým sa podarilo v 57. min nakloniť misky váh na svoju stranu. Lažo vyviezol puk a strelou zápästím prekonal Hálu - 3:4. Domácej Dukle sa už ani v záverečnej power-play nepodarilo skórovať, a tak si belasí odnášajú z horúceho trenčianskeho ľadu všetky body. Dukla prehrala do druhý raz v rade, keď v nedeľu nechala všetky body v Kežmarku.

Hlasy:

Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Z našej strany to bol nešťastný zápas. Dve tretiny sme súpera tlačili, bohužiaľ nám to tam nepadalo. Slovan bol nebezpečný najmä z brejkov. Musím sa poďakovať našim hráčom za výborný výkon."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Celkovo to bol veľmi pekný zápas. Padlo veľa gólov, striel tiež bolo neúrekom. Myslím si, že aj diváci museli byť veľmi spokojní. Tento zápas mal všetko, čo má mať dobrý hokej - rýchlosť, agresivitu a samozrejme góly. Hráčov musím pochváliť za dobrý taktický výkon."

MHC Martin - HK 36 Skalica 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)

Góly: 3. Važan (Vantroba, S. Hriňa), 7. Vantroba (Koložváry), 10. Dzerinš (Markovič), 23. Markovič (Dzerinš), 55. M. Beran (Říha, Török) - 20. M. Ivičič (Pálffy, R. Školiak), 24. J. Mikúš (Pálffy, R. Hartmann), 31. Hollý (Pálffy, Šátek)Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - M. Orolín, Tvrdoň, 2900 divákov

Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Vantroba, S. Hriňa, Šimka, I. Ďatelinka, Themar - Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Dzerinš, Mihálik, Markovič - Pokrivčák, P. Tabaček, Trokan

Skalica: Rybár (7. M. Kučera) - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Hrtús, Horský, Malík

Martin v prvých desiatich minútach zápasu spustil na skalickú bránku uragán. Hostia vtedy pôsobili dojmom, akoby ešte sedeli v autobuse. V tretej minúte domáci využili presilovku, keď Važan presne mieril do odkrytej bránky Záhorákov - 1:0. V 7. min sotva sa hosťujúci hráč vrátil z trestnej lavice, pálil obranca Vantroba z prvej a bolo 2:0. Po tomto údere sa do bránky Skalice postavil Kučera, ktorý nahradil nešťastného Rybára.

V 10. min sa dôrazom pred bránkoviskom súpera blisol Dzerinš - 3:0. Už vtedy si Skalica zobrala time-out. Hostia v prvej tretine veľa vody nenamútili, no napriek tomu 40 sekúnd pred odchodom do kabín využili svoju presilovku, po strele M. Ivičiča bolo 3:1. V 23. min si Markovič lišiacky nakorčuľoval na súperovu modrú čiaru a mazácky premenil svoj blafák do bekhendu - 4:1. Martinskú nekoncentrovanosť však už o 35 sekúnd neskôr využil na korekciu skóre Mikúš. V 31. mal Lakosil deravé betóny, čím nepohrdol Hollý a zápas sa tým zdramatizoval - 4:3.

V tretej tretine bola hra vyrovnaná, domáci si strážili jednogólový náskok, ale využili každú príležitosť na nebezpečný protiútok. Najmä prvý skalický útok bol nebezpečný, ale ani on už nedokázal prekonať Lakosila, ktorý tak odčinil svoju chybu pri treťom hosťujúcom góle. Rozuzlenie zápasu prišlo v 55. min, keď Beran po rýchlej akcii pečatil výsledok. Martin napokon mohol vyhrať ešte vyšším rozdielom, ale Markovič v 58. min trafil iba žŕdku hosťujúceho mužstva.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Už sme museli prekonať domáce trápenie a som veľmi rád, že po štyroch prehrách na vlastnom ľade prišlo konečne víťazstvo. Mali sme výborný vstup do zápasu, len škoda, že sme dostali gól do šatne. V druhej tretine sme vyhrávali už 4:1, no potom sme opäť zbytočne inkasovali. Myslím si, že tento gól súpera nemal platiť, lebo rozhodca odpískal skôr, než puk prekĺzol za bránkovú čiaru. Víťazstvo ma teší a mám pocit, že sa konečne dostávame do hernej pohody."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Aj ja mám ťažké srdce na rozhodcu, lebo Pálffymu, ktorý hral vynikajúco, neuznal regulárny gól na 4:4. O výsledku sa rozhodlo už v prvej tretine, keď domáci dali tri góly. Tento zápas sme nezvládli tak, ako sme si predstavovali. Najmä ten zlý vstup sa dá ťažko ospravedlniť. Na druhej strane sme ani za nepriaznivého stavu nezložili zbrane a stretnutie sme zdramatizovali."

HK Aquacity ŠKP Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 9. Ficko (Marcel Haščák, Lapšanský)Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Vrbata 5+DKZ za napadnutie - Hovorka 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Novák, Brath, 1275 divákov

Poprad: Melicherčík - Turoň, Michal Segľa, Kasík, Dora, Korenko, Bambúch, Svitana, Fabian - Kroták, Jarolín,

D. Vrbata - Halaj, Jabrocký, Jasovský - Piatak, Buc, V. Král - Lapšanský, Marcel Haščák, Ficko

L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Hyben, D. Rehák, Grman, Petran, M. Školiak, Rúfus, Smolka - F. Zúbek, Holečko, Blaščík - Pupák, Hovorka, Pohanka - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Macík, Bulík, M. Oravec

Po úvodných zoznamovacích minútach ako prví udreli domáci, keď po obliehaní bránky vsietil svoj prvý extraligový gól mladý Ficko. Neskôr sa ukázalo, že to bol jediný a rozhodujúci presný zásah zápasu.

Vo vlažnom tempe sa veľa gólových šancí nezrodilo. V 13. min sa však vyznamenal Falter, ktorý zneškodnil tutovku Jarolína. Mladý štvrtý útok domácich bol pri chuti a len šťastie zachránilo Liptákov od druhého gólu, keď puk z hokejky Lapšanského tesne minul bránku ležiaceho Faltera. Do prostrednej časti prišli oba tímy ako vymenené a na ľade začali dominovať Liptáci, ktorí zatlačili domácich, avšak bez gólového efektu.

V 28. min hostia premárnili obrovskú šancu na vyrovnanie, keď najskôr Grmanova strela skončila na žŕdke a ani dve následné dorážky nestačili hosťom na to, aby prekonali ležiaceho Melicherčíka. V 30. min nájazd dvoch na jedného zakončil Bulík len do popradského brankára. V miestami podpriemernom extraligovom zápase sa Popradčania do vážnejších šancí dostali až v závere tretiny počas 100-sekundovej presilovej hry.

V záverečnej tretine to bol zase Poprad, ktorý prebral opraty zápasu. Falter sa musel obracať a vyriešil viacero nebezpečných situácií. Na druhej strane Melicherčík len s námahou kryl príklep Pupáka. V 50. min sa neujala ani strela Lapšanského spomedzi kruhov a o dve minúty nato vychytal Falter aj nájazd Jabrockého. V záverečných minútach však namiesto vygradovania prišlo herné trápenie na oboch stranách sprevádzané občasným piskotom nespokojných divákov.

Hlasy:
František Hossa (tréner Popradu): "Som spokojný len s výsledkom a hrou mladých hráčov, ktorí dnes rozhodli zápas. Tí ostatní sa musia prebrať, lebo to, čo nás zdobilo najmä pri hre vonku - presilovky, sme dnes zahrali trápne a nebolo hráča, ktorý by zodpovednosť zobral na seba. Mikuláš dnes dobre bránil, stále sme išli do plných a nebol tu dnes moment prekvapenia."

Ján Majdek (tréner Lipt. Mikuláša): "My sme do Popradu prišli s tým, že sa musíme sústrediť na obranu, čo nám podľa mňa aj vychádzalo. V prvej tretine sme hrali menej aktívne, keď nás Poprad prestrieľal a dal aj rozhodujúci gól. Druhá tretina bola podľa našich predstáv, začali sme viac korčuľovať a mali sme viacero šancí, ktoré sme nevyužili. V tretej tretine to už bola len otázka, kto dá gól."

HC Košice - MsHK Žilina 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Góly: 1. Gron (Kmiť, I. Droppa), 6. P. Bartoš (Špilár, Javín), 9. Juraj Faith (I. Droppa, P. Bartoš), 54. Javín (P. Bartoš)Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: 56. B. Jánoš, L. Havel (obaja Žilina) - 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Vojtek, 4161 divákov

Košice: Lipovský - I. Droppa, Valentín, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda, Jendek - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, Rudolf Huna - Michel Miklík, Michal Lukáč, M. Bartánus

Žilina: M. Laco (6. Bielik) - Kusovský, Pulpán, Kudrna, P. Mikuš, J. Liška, Kučný - Krajči, R. Stantien, Paroulek - P. Sivák, Fadrný, B. Jánoš - L. Havel, Lelkeš, Kontšek - Valášek, Sikorčin, Drábek

Košičania potrebovali len 14 sekúnd na to, aby sa dostali do vedenia. Hneď z prvej strely sa presadil Gron. Nasledovali šance Rudolfa Hunu a Špilára. V 6. min už svietilo na tabuli skóre 2:0, keď v presilovke piatich proti trom potiahol akciu po krídle Špilár, pred bránkou našiel Bartoša a ten zakončoval bez prípravy. Laca potom v bránke vystriedal Bielik. Kontaktný gól mohol streliť Drábek, ktorý bol pred Lipovským osamotený, no ten jeho pokus vyrazil a poradil si aj s Lelkešovou strelou.

V 9. min strieľal od modrej Droppa a Faith šikovne vložil hokejku do strely - 3:0. Zvýšiť vedenie domáceho tímu mohol v 15. min Huna, no jeho sólový nájazd skončil v Bielikovej lapačke. Ten istý hráč sa na začiatku druhej tretiny natlačil do koncovky, ale žilinský brankár sa nedal prekvapiť, následne vyrazil aj Plevovu strelu. Hostia sa mohli dočkať po prečíslení, keď sa v ideálnej pozícii ocitol Paroulek, ale Lipovský bol pozorný. Pri hre štyroch proti štyrom sa potom Špilár predral až pred Bielika, chýbala len koncovka. Striedajúci Bielik reflexívne vyrazil aj Lukáčovu strelu.

V 31. min hosťujúci Paroulek opäť zahodil obrovskú šancu. Ocitol sa pred prázdnou bránkou, ale trafil len hornú žŕdku. Jeho spoluhráč Havel si na ľad zase položil Lipovského, ale na čiare za neho zaskočil Javín. Havel nebol úspešný ani v oslabení, keď minul odkrytú domácu bránku. V tretej tretine to v 44. min skúšal švihom Jenčík a po ňom aj Miklík, ale Bielik zasahoval s istotou.
Na opačnej strane Lipovský vychytal Fadrného. Účet zápasu na 4:0 uzavrel v 54. min gólovou strelou od modrej Javín. Špilárova šanca v 57. min skončila na žilinskej žŕdke.

Hlasy:
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Mali sme dobrý úvod. Prvú tretinu sme vyhrali 3:0 a boli sme veľmi spokojní. A to ešte Huna a Špilár nepremenili nájazdy zboku. V druhej tretine naša hra nebola taká koncentrovaná, ale aj súper zvýšil dôraz, hral dôsledne. V tretej tretine sme nechceli spraviť chybu a štvrtým gólom sme si zápas poistili."

Vladimír Hiadlovský (tréner Žiliny): "Zaspali sme úvod. V druhej tretine sme zvýšili dôraz, vypracovali si šance, ale nepremenili ich. Odchádzame bez streleného gólu a bez bodu."

Aktuálna tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy po utorňajších stretnutiach 13. kola sezóny 2007/2008:

SR "20" 10 0 0 0 0 1 9 14:43 0

(počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry po samostatných nájazdoch - 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body)