14°
25.4.2024
Výsledky 7. kola Slovnaft extraligy

Zdroj: SITA/Michal Burza

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 7. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2007/2008.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 7. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2007/2008:

SOBOTA:

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 4:3 po sam. nájazdach (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly:

17. Húževka (Čacho, Hanzal), 22. A. Kollár (Čacho, Křetinský), 38. Hanzal (Malinský, Húževka), rozhodujúci sam. nájazd Marek Haščák - 19. J. Kopecký (Klouda, Paciga), 32. J. Čierny (L. Jurík), 57. F. Turek (Krayzel, Babka)

Vylúčení:

9:12 na 2 min, navyše: Klouda (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Reiber (Švajč.) - Galamboš, J. Tvrdoň, 2365 divákov

Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Bobček, Malinský, Osina - Hanzal, Húževka, Čacho - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Marek Haščák, Kóňa, Kútny - Radulay, Trochta, Baláž

Zvolen: Kostúr - Babka, Štork, L. Čierny, P. Frühauf, Cebák, Dlouhý, Juraško, Ondruška - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Paciga - J. Čierny, Škvaridlo, L. Jurík - Michal Chovan, Kubenko, Macejka

Domáci mali hneď v úvode dve presilové hry, z ktorých však vyťažili iba šancu Čacha, tú mu však zneškodnil Kostúr. Oba tímy sa zamerali najmä na pozornú defenzívu a fanúšikovia veľa šancí nevideli. V závere I. tretiny však Hanzal s Čachom vybojovali v rohu puk pre Húževku a ten otvoril skóre zápasu - 1:0. Zvolen ešte pred prvou sirénou vyrovnal, keď bol na konci peknej akcie Kopecký.

Už po 66. sekundách II. tretiny využil presilovú hru delovkou Kollár a poslal trenčiansky klub po druhý raz do vedenia. O pár sekúnd nato mohol vyrovnať Jurík, ale pri početnej výhode ho zastavila Hálova lapačka. Následne dostali Zvolenčania puk za bránkovú čiaru, švajčiarsky rozhodca Reiber ho však po predchádzajúcom faule J. Čierneho neuznal. Hokejisti Zvolena sa vyrovnania napokon dočkali, keď v 32. min prešla prihrávka z hokejky Juríka popred Hálu a J. Čierny poľahky skóroval - 2:2. Paciga sa následne ocitol sám pred trenčianskym gólmanom, ale najlepší okamih premrhal. Skóre sa tak menilo opäť na opačnej strane. Po obliehaní bránky súpera upravil na 3:2 Hanzal.

Trenčania v záverečnej tretine najmä bránili náskok, čo sa im veľmi nevyplatilo, keď v závere niekoľkokrát putovali na trestnú lavicu. Zvolen využil v 57. min presilovú hru o dvoch hráčov a po góle Tureka tretíkrát v stretnutí vyrovnal. Hneď po tejto tridsaťšesťsekundovej presilovke piatich proti trom mohli hrať Zvolenčania 32 sekúnd v rovnakej výhode, ale ich stupňujúci sa tlak zastavil faul Štorka. Rozhodlo sa v samostatných nájazdoch, v ktorých mali viac šťastia domáci Trenčania.

Hlasy:

Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína). "Duel spĺňal vysoké parametre, hral sa pre divákov zaujímavý hokej s dobrým nasadením a padli aj pekné góly. Snažili sme sa hrať po celý zápas na štyri päťky, ale v závere sme už točili iba desať útočníkov, aby sme proti skúsenému súperovi neurobili chybu. Nepodarilo sa nám to však a krátko pred koncom sme dostali gól. V predĺžení a nájazdoch sme si však už verili."

Pavel Hulva (asistent trénera Zvolena): "Bolo vidieť, že sa stretli dve mužstvá, ktoré chceli hrať hokej. Aj diváci pri televíznych obrazovkách mohli sledovať tento kvalitný a atraktívny zápas. My sme však opäť nemali šťastie a už druhýkrát za sebou sme prehrali po samostatných nájazdoch. Neustrážili sme presilovku súpera a to nás stálo úspech v tomto stretnutí."

NEDEĽA:

HC Košice - MHk 32 Lipt. Mikuláš 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)

Góly:

23. Šimurda (Jenčík), 24. M. Bartánus (I. Droppa), 28. Michal Lukáč (M. Bartánus, Michel Miklík), 37. S. Gron (Kmiť) - 18. Holečko (Bulík)

Vylúčení:

9:11 na 2 min, navyše: 29. Róbert Huna (L. Mikuláš) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Korba, 6010 divákov

Košice: Lipovský - I. Droppa, Špelda, Kledrowetz, Jendek, M. Šterbák, Javín - S. Gron, Macho, Kmiť - Jenčík, Pleva, Šimurda - Špilár, Juraj Faith, Bartoš - Michel Miklík, Michal Lukáč, M. Bartánus - od 55. min Mocek

L. Mikuláš: Falter (28. J. Laco) - Petran, M. Školiak, M. Droppa, Rúfus, D. Rehák, M. Grman - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Bulík - Pupák, Marek Hovorka, Pohanka - Macík, Kuric, M. Oravec

Po troch prehrách v sérii na ľade súperov sa Košičania chceli rehabilitovať proti Liptákom a do karát im mohla hrať skutočnosť, že v úvodnej desaťminútovke mali až dve presilovky o dvoch hráčov, ale 95-sekundovú a potom ani 49-sekundovú početnú prevahu nevyužili. Brankár Falter zlikvidoval strely Šterbáka aj Javína. Presilovku piatich proti trom hrali potom aj Liptáci, takisto neúspešne. Ku gólu veľa nechýbalo ani pri šanci košického Bartoša, Falter však jeho šancu reflexívne vyrazil. Pri hre štyroch proti štyrom potom udreli hostia. Povedľa Kledrowetza sa pred Lipovského pretlačil a rutinérsky zakončil Holečko - 0:1.

V druhej tretine prišiel obrat v zápase. Po dvoch nepremenených tutovkách Droppu a Kledrowetza sa už Šimurda zblízka nemýlil. Na vyrovnávajúci gól nadviazal krátko nato Bartánus, ktorý zakončoval do odkrytej bránky po výbornej Droppovej prihrávke. V 28. min to bolo už 3:1, keď sa pri vylúčení Pohanku pekným gólom prezentoval Lukáč. Faltera potom v bránke vymenil Ján Laco.

Domáci tím hral uvoľnenejšie ako v 1. tretine a v oslabení mohol Michel Miklík prekonať striedajúceho brankára, no Laco jeho pokus zlikvidoval. V 37. min pri košickej presilovke však už nestačil na Grona, ktorému spoza bránky presne prihral Kmiť - 4:1. V závere druhej tretiny chýbala individuálnej akcii Špilára už len gólová koncovka. V tretej dvadsaťminútovke sa už len dohrávalo. Šancu Richarda Hunu zneškodnil Lipovský, na druhej strane Laco vyrazil Miklíkovu strelu. V závere stretnutia hostia z Liptovského Mikuláša nevyužili ani presilovku piatich proti trom. Košičania tak doma zaslúžene vyhrali

Hlasy:

Ján Šterbák (tréner Košíc): "V prvej tretine sme hrali zle, nehrali sme takticky. V druhej dvadsaťminútovke sme boli aktívni, hrali nátlakový hokej a dali štyri góly. V tretej tretine už bola hra vyrovnaná. Sme radi, že sme vyhrali, veľmi to potrebujeme."
Ján Majdek (tréner L. Mikuláša): "Vedeli sme, že Košice budú po posledných výsledkoch pod určitým tlakom. V prvej tretine sa nám darilo v defenzíve, v tretej to tiež celkom išlo, ale druhá tretina nám ušla. Sám si to neviem vysvetliť."

SkiPark MHK Kežmarok - HK Ardo Nitra 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly:

7. Bartečko (Šechný), 16. Šechný (Frank), 24. Pavol Segľa (Palovčík, Zlocha)

Vylúčení:

8:5 na 2 min, navyše: Ľ. Kolník (Nitra) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška - Vojtek, Valach, 2500 divákov

Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, Kall, Brejčák - Frank, Šechný, Bartečko - Pavol Segľa, Palovčík, Zlocha - Martin Slovák, S. Pavličko, Drotár - Slaninák, P. Gajdoš, Fedor

Nitra: Konrád - R. Lukas, Vojta, Suur, Špila, B. Majeský, Galko, Socha - M. Kováčik, T. Chrenko, Ľ. Kolník - I. Dornič ml., Lipiansky, Vozdecký - G. Saliji, M. Štefanka, M. Chrenko - J. Ručkay, Raček, H. Ručkay

V prvej tretine predvádzali domáci útočný hokej, mali hernú prevahu, z čoho vyťažili aj dva góly. Skóre duelu otvoril v 7. min Ľuboš Bartečko, ktorý využil ideálnu prihrávku Richarda Šechného. Od tohto momentu boli Kežmarčania pánmi na ľade. V 16. min sa gólovo presadil Šechný a zvýšil na 2:0. V druhom dejstve Kežmarok v aktivite nepoľavil a v 24. min pridal tretí presný zásah stretnutia Pavol Segľa. Hra následne upadla, domácim sa z vypracovaných príležitostí nepodarilo streliť gól.

Ďalší vývoj zápasu ovplyvnilo niekoľko zbytočných vylúčení na obidvoch stranách. Ofenzívna sila nováčika sa neskončila ani tretej tretine, brankár Konrád však úspešne, niekedy aj so šťastím, čelil strelám domácich hokejistov. V závere duelu prejavil nespokojnosť s prehrou skúsený 39-ročný Ľubomír Kolník, za čo inkasoval desaťminútový trest za nešportové správanie. Kežmarok zvíťazil zaslúžene trojgólovým rozdielom.

Hlasy:

Miroslav Ihnačák (tréner MHK Kežmarok): "Nitra začala veľmi dobre. Vytvorila si niekoľko šancí, ktoré zlikvidoval vynikajúco chytajúci Klempa. Následne sme dali veľmi dôležitý gól. Ľuboš Bartečko s Rišom Šechným to v oslabení spravili pekne, podarilo sa nám zvýšiť aj na 2:0. V druhej tretine mali šance hostia aj my, nám sa podarilo streliť gól na 3:0. V tretej tretine sa po našich chybách Nitra dostala do tlaku. Ďakujem chlapcom za bojovný výkon."

Rostislav Vlach (tréner Nitry): "V úvode sme dostali dva nešťastné góly, prvý v oslabení a druhý po skrumáži. V tretej tretine sme mali prevahu, ale bohužiaľ sme nemali šťastie, aby sme skórovali."

Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly:

6. Lažo (Hujsa, J. Kováčik), 18. Hujsa (Lažo, Hreus), 47. Baček (Kokavec, Gráčik) - 60. Malík (Pašek, Šille)

Vylúčení:

9:9 na 2 min, navyše: Hovi (Slovan) 10 min za nešportové správanie , presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff ml. - Šefčík, Müllner, 7070 divákov

Slovan: Hovi - Devečka, Hančák, J. Kováčik, Srdínko, Huba, Sersen, Bohunický - Kuľha, Kapuš, Uram - Lažo, Hreus, Hujsa - Kropáč, Ľ. Pištek, Kmeč - Gráčik, Baček, M. Kokavec

Skalica: Rybár - V. Vlk, Priechodský, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Gründling, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, D. Pašek - Kocák, R. Školiak, Malík - T. Višňovský, Mikušovič, R. Hartmann - F. Novák, Hollý, Šátek

Pred stretnutím pogratuloval generálny manažér Slovana Maroš Krajči bývalému brankárovi belasých Marcelovi Sakáčovi k jeho 60. narodeninám a na pamiatku mu odovzdal dres s číslom 60 na chrbte. V 2. min pri početnej výhode Skalice vystrelil od modrej Gula, no teč Školiaka pripraveného Hoviho neprekonal. Skóre otvoril o štyri minúty neskôr po Hujsovej akcii bekhendovým blafákom Lažo. V 9. min sa opäť v presilovej hre po peknej "žabke" od Kocáka ocitol v dobrej pozícii Školiak, ale ani tentoraz neskóroval.

Domáci pridali druhý gól v 18. min, keď presilovkovú kombináciu Hreusa a Laža využil Hujsa - 2:0. Vo 4. min druhej časti hry sa ocitol v samostatnom nájazde na Hoviho Pálffy, ale jeho pokus po zemi skončil iba na betóne fínskeho gólmana. O minútu neskôr mali domáci výhodu trestného strieľania, keď hlavný rozhodca Lauff posúdil zákrok Ivičiča na Urama ako nedovolený. Sám faulovaný si však s Rybárom neporadil. Hostia sa do šancí dostávali najmä v oslabeniach, naopak pri 53-sekundovej presilovke o dvoch hráčov si výraznejšiu príležitosť nevypracovali. Najusilovnejším "spaľovačom" šancí bol jednoznačne bývalý hráč Slovana Školiak.

V poslednej dvadsaťminútovke sa už duel len dohrával, hosťom nezostalo na zvrat dosť síl a Slovan sa už do útoku nehrnul. V 47. min potešil divákov Baček, ktorý spomedzi kruhov prestrelil všetko čo bolo pred ním - 3:0. Domáceho brankára Hoviho obral o čisté konto 47 sekúnd pred koncom šikovne zvládnutým nájazdom Malík.

Hlasy:

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Som spokojný s víťazstvom, ani hra nebola zlá. Bojujeme ešte stále s nejakými malými chybami, ale podržal nás brankár Hovi. Mužstvo ide výkonnostne hore, hráči začínajú pôsobiť disciplinovanejším dojmom."
Peter Oremus (tréner Skalice): "Diváci videli kvalitné stretnutie, mali sa na čo pozerať. Opäť sme mali streleckú smolu, veľa príležitostí sme nepremenili. Gól sme dali až v úplnom závere."

MHC Martin - MsHK Žilina 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly:

24. Trokan (L. Říha, M. Beran) - 18. Havel (R. Stantien, Kučný), 33. Sivák (Jánoš)

Vylúčení:

7:9 na 2 min, navyše: J. Mihálik (Martin) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Gašparík, Grečko, 3100 divákov

Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Kolba, S. Hriňa, I. Ďatelinka, Vantroba, Šimka, M. Themár - L. Říha, M. Beran, Trokan - Dzerinš, J. Mihálik, Koložváry - Markovič, Mahdalík, Važan - Pokrivčák, P. Tabaček, Polomský

Žilina: M. Laco - Kusovský, Kučný, Kudrna, Juraj Liška, Chromý, Pulpán - Krajči, R. Stantien, Havel - Jánoš, Fadrný, P. Sivák - Valach, Sikorčin, Kontšek - Drábek, Lelkeš, Slávik

V susedskom derby to bol od začiatku vyrovnaný zápas. V 2. min unikol hosťujúci Fadrný, ale svoj brejk zakončil strelou do Lakosilovho betónu. V 4. min sa šikovnou akciou na opačnej strane prezentoval Říha, ktorého strela len tesne minula cieľ. V 12. min sa Vantroba predral až pred Laca, no mieril nad. V 15. min odniesli žilinského Sikorčina do kabíny na nosidlách a vzäpätí ho sanitka s podozrením na otras mozgu previezla do nemocnice. V 18. min hrala Žilina presilovku o dvoch hráčov a Havel dorazil puk za Lakosilov chrbát - 0:1. Diváci sa v tej chvíli hnevali na rozhodcu, lebo tomuto gólu predchádzalo tvrdé nastrelenie Vantrobu do kolena, takže v danom momente mohli brániť len dvaja Martinčania.

Domácim sa podarilo vyrovnať v 24. min, keď Trokan zakončil peknú kombináciu prvého útoku. V 33. min Krajči nepochopiteľne netrafil prázdnu martinskú bránku. Hostí to však vôbec nevyviedlo z konceptu, lebo už o niekoľko sekúnd sa parádnou strelou švihom blysol Sivák a bolo 1:2. V 38. min sa Mihálik silou mocou pokúšal prekabátiť Laca, no nevyšlo mu.

V tretej tretine stavili domáci všetko na jednu kartu. Vrhli všetky sily do útoky a vypracovali si veľa streleckých príležitostí. Na vlastnú škodu im v koncovke chýbal agresívnejší prejav a aj povestné šťastie. V 47. min sa Martinčania zbytočne tešili, lebo rozhodca po konzultácii s videorozhodcom gól neuznal. V záverečných minútach domáci spustili na žilinskú bránku kanonádu, no systém hry žlto-zelených pripomínal povestné "catenaccio". Posledných 30 sekúnd sa domáca lavička odhodlala k hre bez brankára, ale ani pri power-play sa Martinu nepodarilo streliť vytúžený vyrovnávajúci gól.

Hlasy:

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Prvý gól sme dostali prakticky pri hre piatich proti dvom, čo by sa nemalo stávať. Na bránku súpera sme vyslali 50 striel a dali sme iba jeden gól. Mám pocit, že aj keby sme hrali ďalšiu hodinu, aj tak by sme neskórovali. Góly strieľame veľmi ťažko, chýba nam typický strelec. Keď existuje hokejový Boh, tak dnes hral proti nám. V zápase sme sa nadreli, no puky sa odrážali inde, ako sme chceli. To však neznižuje výkon Žiliny, ktorá perfektne bránila a z minima vyťažila maximum. Brankár hostí Laco podal vynikajúci výkon."

Vladimír Hiadlovský (tréner Žiliny): "Vo vyrovnanom zápase sme odviedli obetavý výkon, ktorý nám z horúcej martinskej pôdy priniesol tri body. Je to šport, mnohé veci sa dajú pochopiť, ale nedá mi, aby som sa nepozastavil nad niečím, čo by sa nemalo stávať. Tak ako predtým vo Zvolene aj dnes v Martine máme hráča s otrasom mozgu a nebola mu dobre zabezpečená lekárska starostlivosť, kým po neho neprišla sanitka. Sikorčin nemal síl stáť na vlastných nohách a je to smutné, že ho pred štadiónom museli podopierať jeho rodičia. Potom ho zobrala sanitka do nemocnice, má otras mozgu, ale cestuje s nami domov."

Zostávajúci zápas 7. kola hokejovej Slovnaft extraligy Slovensko "20" - HK Aquacity ŠKP Poprad, ktorý sa mal hrať v nedeľu 23. septembra o 17.00 h v domovskom stánku slovenskej dvadsiatky na Zimnom štadióne v Púchove, sa pre chrípkovú epidémiu v popradskom tíme neuskutočnil. "Toto stretnutie sme preložili na utorok 2. októbra," informoval agentúru SITA Vladimír Paštinský, výkonný riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej, ktorá je riadiacim orgánom najvyššej slovenskej súťaže.