15°
26.4.2024
Demitra s dvoma asistenciami, Gáborík a Jurčina s jednou

Zdroj: SITA/Peter Kapusta, ilustračné

Detroit - Minnesota 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) - Pavol Demitra 0+2, Marián Gáborík (obaja Minnesota) 0+1

Štvrtkový osemzápasový program prípravných stretnutí pred sezónou 2007/08 zámorskej hokejovej NHL priniesol aj štyri kanadské body slovenských hokejistov. Až tri z nich získala dvojica "divochov" z Minnesoty, keď Pavol Demitra asistoval dvakrát a Marián Gáborík raz.

Wild na ľade Detroitu vrátili "červeným krídlam" domácu prehru 1:6 z utorka. Na ľade sa objavil aj Branko Radivojevič, odohral 14:07 minút, jeho konto však zdobia iba dva mínusové body a dve strely. Detroitu okrem Slováka Kopeckého chýbala aj zranená nová akvizícia z New Jersey Brian Rafalski. Obranca Washingtonu Milan Jurčina prihrával na jeden zo štyroch gólov do bránky domácej Ottawy, Sens však vyhrali 5:4. Na hracej ploche sa v drese kanadského tímu neobjavil slovenský bek Andrej Meszároš.

Gólovo chudobný zápas videli diváci v Chicagu, keď "jastrabi" nestačili na Floridu a po góle Stephena Weissa z 53. minúte prehrali 0:1. Viac ako 21 minút odohral v drese hostí aj Branislav Mezei, na bránku súpera však vyslal iba dve neúspešné strely. Na rozdiel od Mezeia chýbali v zostave "panterov" Juraj Kolník a Jozef Stümpel. Rovnako dvoma strelami sa prezentoval Boris Valábik, jeho Atlanta prehrala na ľade Nashville 3:5.

Okrem streleckých pokusov sa v štatistikách o stretnutí objavili aj Valábikove dve mínusky a dvojminútový trest za hrubosť.Pri výhre Colorada v Dallase sa medzi žrďami svätyne Avalanche objavil aj Peter Budaj, odchytal úvodných takmer 31 minút a za jeho chrbát prenikla jedna z deviatich striel "hviezd".

Tak ako v predchádzajúcich zápasoch "lavíny" chýbal na ľade košický odchovanec Marek Svatoš. Viac ako štvrťhodinku čistého času odohral za Edmonton Jozef Balej (4 strely, jeden mínusový bod), Oilers však prehrali vo Vancouveri 4:5. O najtesnejšom víťazstve Canucks rozhodol tri sekundy pred treťou sirénou skúsený Brad Isbister.

Výsledky štvrtkových prípravných zápasov pred novou sezónou NHL:

Toronto - Phoenix 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Góly: 5. Salmelainen, 52. Tucker - 4. Carcillo, 17. Z. Michálek, 32. Carcillo

Boston - New Jersey 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 30. Pelley, 44. Rachůnek, 50. Tallackson

Detroit - Minnesota 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 34. Hartigan, 49. Ritola - 20. P.-M. Bouchard (DEMITRA, GÁBORÍK), 30. B. Burns, 38. B. Rolston (DEMITRA)

Ottawa - Washington 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
Góly: 18. Alfredsson, 31. Spezza, 33. Foligno, 45. Heatley, 47. C. Kellly - 17. C. Clark. 20. Fleischmann (JURČINA), 28. Poti, 56. Ovečkin

Nashville - Atlanta 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Góly: 14. Židlický, 21. Arnott, 27. Fiddler, 36. Sulzer, 53. Suter - 19. Giroux, 32. Haydar, 57. Sterling

Chicago - Florida 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 53. Weiss

Dallas - Colorado 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Góly: 17. Chomitskij, 32. Modano, 41. Zubov - 11. Healey, 21. Healey, 43. Leopold, 48. Hensick, 55. Cumiskey, 59. McLeod

Vancouver - Edmonton 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
Góly: 3. D. Sedin, 46. Kesler, 31. Moran, 38. M. Raymond, 60. Isbister - 6. Souray, 29. Gilbert, 45. Cogliano, 57. Hemský