Vojtech
23.4.2024
Slovensko porazilo Česko, Ramsayho víťazná premiéra

Archívna reportáž

TŘINEC / Slovenská hokejová reprezentácia vyhrala svoj prvý zápas pod novým trénerom Craigom Ramsayom. Súperom Slovenska bolo domáce Česko. Naši hokejisti vyhrali po futbalovom výsledku 2:0

Úvodné minúty premiérového tohtosezónneho duelu pre obe mužstvá nepriniesli väčšiu šancu, prvý gólový moment priniesol záver piatej minúty. Matúš Sukeľ získal puk v strednom pásme, vysunul Pauloviča a ten blafákom na forhend prekonal gólmana P. Bartošáka - 0:1. Pre 22-ročného odchovanca topoľčianskeho hokeja to bol premiérový presný zásah v treťom reprezentačnom súboji. Potom prišli chvíle českého tímu, ale brankár Konrád si udržal čisté konto pri šanciach súpera. V 13. min sa zaskvel pri tutovke D. Šťastného, zachránil aj v 15. min pri Kašeho pokuse.

Druhá tretina sa od úvodu niesla v znamení miernej prevahy Čechov, ale Konrád viackrát aj s dávkou šťastia nekapituloval. V polovici druhej časti sa nečakane naskytla šanca pre Slovákov, ale Macík po spolupráci so Zagrapanom nemieril presne.

Hneď na začiatku tretej dvadsaťminútovky pohrozil A. Kudrna, neskôr v úniku nepochodil Paulovič a na opačnej strane Herman. Zostávajúci priebeh duelu sa niesol v snahe Čechov aspoň o vyrovnanie, ale Slováci si už ustrážili cenný triumf v úvode olympijskej sezóny. Druhý gól tímu SR dosiahol v závere P. Svitana počas súperovej hry bez brankára.

V 61. vzájomnom súboji sa zrodilo štrnáste víťazstvo tímu SR, Slováci predtým naposledy zdolali tohto súpera v apríli 2013 v prípravnom stretnutí v Bratislave. Sedem ďalších zápasov sa skončilo nerozhodne a české družstvo si pripísalo 40 triumfov.

Prípravný medzištátny zápas v hokeji - Třinec (ČR) - streda:

Česko - Slovensko 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 5. Paulovič (M. Sukeľ), 59. P. Svitana (L. Hudáček)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šír, Hradil - Gebauer, Lederer (všetci ČR), 4914 divákov

Česko: P. Bartošák - Sklenička, Klok, Pyrochta, D. Musil, Kalina, Němeček - D. Kaše, P. Musil, Lenc - Indrák, Stach, P. Straka - M. Hanzl, Herman, Uher - V. Tomeček, Tomášek, D. Šťastný
Slovensko: Konrád - E. Černák, J. Mikuš, Čerešňák, Gernát, Holenda, O. Kotvan, L. Romančík, J. Brejčák - A. Kudrna, Marek Hovorka, L. Nagy - P. Svitana, L. Hudáček, Tybor - Macík, Zagrapan, D. Buc - Paulovič, , M. Sukeľ, Koyš