Fanúšikovia na zápas cestovali s hokejistami

Fanúšikovia na zápas cestovali s hokejistami

BRATISLAVA / Slovenskí hokejisti sa na zápas s Fínmi dopravili vlakom. Vlak na trati Bratislava - Košice nemala výnimočné obmedzenia kvôli špeciálnej posádke. Stál na všetkých staniciach a prekvapení fanúšikovia sa mohli zviesť spolu s tímom. Po odohraní zápasu si cestu vlakom zopakujú, ale nepôjdu sami.

Tréner Zdeno Cíger, ktorý vlakom necestoval, považuje túto cestu za príjemnú zmenu. Sám je vyučený železničiar. Pre niektorých hráčov to je naozaj veľká zmena. Na zápasy zväčša cestujú lietadlom, alebo autobusom. Medzi hokejistami cesta vlakom nie je úplná rarita. V minulosti si tento dopravný prostriedok vybrali aj hráči NHL New York Islanders, ktorí asi hodinu cestovali zo starej haly do novej. Vlakom sa prevážali aj viaceré reprezentácie počas svetového šampionátu v Česku. Hráči Dinama Moskva dokonca využili metro, po tom, čo ich autobus uviazol v zápche.

Tešili sa najmä fanúšikovia, ktorí sa o tejto výnimočnej ceste dozvedeli na sociálnych sieťach. Napriek výnimočnej posádke, vlak sa držal predpísanej cesty. "Tento vlak ide podľa grafikonu, ktorý mu pridelili železnice SR a zelenú vlnu určite nemá. Musí sa podriadiť všetkým ostatným vlakom, ktoré sa pohybujú po trase," hovorí za ZSSK Tomáš Kováč.

Hokejisti navštívili aj reštauračný vozeň, kde sa pred zápasom stihli ešte najesť."Podávajú im slepačí vývar, kuracie mäso s ryžou a nejakú zeleninu. Samozrejme potom dostanú aj nejaký dezert," hovorí Ľuboš Schwartzbacher zo Slovenského zväzu ľadového hokeja. Slovenskí reprezentanti pocestujú vlakom aj z Košíc do Bratislavy. Spoločnosť im nebudú robiť iba fanúšikovia ale už aj hokejisti Fínska.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:40 Hry o život: Drozdajka 1
16:10 Pozná ju ako svoje boty
19:00 Krimi
13:40 Denník slabocha 3
15:50 ŽIŤ A SPIEVAŤ
16:30 Úžasný hotel Marigold
13:30 Legendy II.
14:30 Nákupné maniačky
20:10 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
13:35 Bratia Flubovci
14:00 Mestečko Wackaville
14:30 Robošváb
13:35 Poslední templář
15:10 LOL
16:55 Družička v utajení