Fanúšikovia na zápas cestovali s hokejistami

19.04.2017 20:13 Noviny.sk Šport Hokej

Fanúšikovia na zápas cestovali s hokejistami

BRATISLAVA / Slovenskí hokejisti sa na zápas s Fínmi dopravili vlakom. Vlak na trati Bratislava - Košice nemala výnimočné obmedzenia kvôli špeciálnej posádke. Stál na všetkých staniciach a prekvapení fanúšikovia sa mohli zviesť spolu s tímom. Po odohraní zápasu si cestu vlakom zopakujú, ale nepôjdu sami.

Tréner Zdeno Cíger, ktorý vlakom necestoval, považuje túto cestu za príjemnú zmenu. Sám je vyučený železničiar. Pre niektorých hráčov to je naozaj veľká zmena. Na zápasy zväčša cestujú lietadlom, alebo autobusom. Medzi hokejistami cesta vlakom nie je úplná rarita. V minulosti si tento dopravný prostriedok vybrali aj hráči NHL New York Islanders, ktorí asi hodinu cestovali zo starej haly do novej. Vlakom sa prevážali aj viaceré reprezentácie počas svetového šampionátu v Česku. Hráči Dinama Moskva dokonca využili metro, po tom, čo ich autobus uviazol v zápche.

Tešili sa najmä fanúšikovia, ktorí sa o tejto výnimočnej ceste dozvedeli na sociálnych sieťach. Napriek výnimočnej posádke, vlak sa držal predpísanej cesty. "Tento vlak ide podľa grafikonu, ktorý mu pridelili železnice SR a zelenú vlnu určite nemá. Musí sa podriadiť všetkým ostatným vlakom, ktoré sa pohybujú po trase," hovorí za ZSSK Tomáš Kováč.

Hokejisti navštívili aj reštauračný vozeň, kde sa pred zápasom stihli ešte najesť."Podávajú im slepačí vývar, kuracie mäso s ryžou a nejakú zeleninu. Samozrejme potom dostanú aj nejaký dezert," hovorí Ľuboš Schwartzbacher zo Slovenského zväzu ľadového hokeja. Slovenskí reprezentanti pocestujú vlakom aj z Košíc do Bratislavy. Spoločnosť im nebudú robiť iba fanúšikovia ale už aj hokejisti Fínska.

Zdieľaj článok na Facebooku

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:55 Miliónový nadhadzovač
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:55 NA CHALUPE
13:05 Hoď svišťom II.
13:55 Kamarát do dažďa
15:30 Roborex
13:25 ČERT NIKDY NESPÍ
14:35 INKOGNITO
16:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja - ŠPECIÁL
13:40 Robošváb II.
14:05 Hovoriaca Kniha kúziel
14:30 Sherm a jeho mikróby
13:45 Muž a jeho pes
15:25 Marie
16:50 Pinocchio