Jela
19.4.2024
Koniec Budajovej série, proti Washingtonu nedochytal

WASHINGTON / Hokejisti Los Angeles Kings prehrali na ľade Washingtonu 0:5 v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL.

Slovenský gólman Peter Budaj odchytal v drese hostí prvé dve tretiny a zneškodnil 11 z 15 striel súpera. V úvode tretieho dejstva banskobystrického rodáka v bránke vystriedal Kanaďan Jeff Zatkoff. Marián Gáborík odohral za "kráľov" rovných 17 minút a pripísal si jednu strelu na bránku a jednu mínusku. Washington si triumfom upevnil prvenstvo v tabuľke Východnej konferencie. Budaj v predchádzajúcich dvoch dueloch vychytal čisté konto, jeho sériu bez inkasovaného gólu zastavil v 4. min zápasu Lars Eller po 147 minútach a 21 sekundách.

Výsledok stretnutia zámorskej hokejovej NHL:

Washington - Los Angeles 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Góly: 4. Eller (B. Connolly), 19. M. Johansson (Kuznecov, Orpik), 24. Connolly (T. Wilson, Alzner), 37. Oshie (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 57. J. Williams (M. Johansson)
Peter Budaj odchytal prvé dve tretiny a zneškodnil 11 z 15 striel súpera. Marián Gáborík (obaja Los Angeles) 17:00 min, 1 strela, -1 bod