Valér
18.4.2024
Ovečkin a jeho ďalšia hokejová genialita. Od sebca má ďaleko

WASHINGTON / Hokejisti Washingtonu sa už vyšvihli na čelo celej NHL pred Columbus.

Capitals v nedeľu zdolali Philadelphiu 5:0 zásluhou štyroch gólov v prvej polovici poslednej tretiny a víťaznú šnúru natiahli na deväť stretnutí. V druhom zápase po sebe navyše neinkasovali, predtým doma zničili Chicago 5:0. V nedeľu sa zaskvel sviatočný strelec Matt Niskanen: 30-ročný americký obranca dvakrát skóroval a na konte má v tejto sezóne štyri góly, pričom prvé dva dosiahol rovnako v jednom dueli - ešte 13. decembra proti New Yorku Islanders. Pri jeho prvom góle vytiahol geniálnu prihrávku Ovečkin. Dva zásahy do siete Flyers pridal skúsený krídelník Justin Williams, skóre zápasu otvoril v 30. min v presilovke švédsky útočník André Burakovsky. Washington má na čele NHL 63 bodov, Columbus o jeden odohraný zápas a bod menej.

"O tú našu sériu sa až tak nestaráme. Chceme len hrať dobrý hokej, víťaziť a postúpiť do play-off," uviedol švédsky center Washingtonu Nicklas Bäckström. "Odohrali sme excelentné dve tretiny na ľade súpera. Potom však prišlo 5 minút v tretej časti, keď sme urobili chyby, a bolo po všetkom," skonštatoval Dave Hakstol z lavičky Philadelphie.