16°
Jarmila
28.4.2024
Budaj vymazal hráčov Pittsburghu. Stal sa prvou hviezdou

PITTSBURGH / Slovenský hokejový brankár Peter Budaj sa stal prvou hviezdou piatkového súboja NHL Pittsburgh - Los Angeles (0:1 po predĺžení).

Budaj zlikvidoval všetkých 39 striel hráčov domáceho tímu, a keďže Tyler Toffoli skóroval v predĺžení, Kings zvíťazili 1:0 a prerušili tímu Penguins sériu siedmich víťazstiev. Budaja po treťom shutoute sezóny vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Za víťazný tím odohral Marián Gáborík 11:05 min s jednou strelou na bránku. Hráči Pittsburghu v ostatných siedmich zápasoch strelili dovedna 39 gólov, ale v piatok vyšli naprázdno. "Som rád, že som dostal šancu v tomto stretnutí. Bola to veľká výzva proti tímu, ktorý hral v ostatnom období výborne. Sú to pre nás dôležité dva body," uviedol Peter Budaj podľa webu NHL.