Skoro jasno
Miroslav
29.3.2024
Slovan po piatich prehrách v sérii zvíťazil v Helsinkách

HELSINKI / Hráči HC Slovan Bratislava sa po piatich prehrách v sérii dočkali vo štvrtok víťazstva v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Zraneniami sužovaný Slovan, ktorý predtým naposledy zvíťazil 24. novembra v Nižnom Novgorode (4:1), tentoraz uspel na ľade Jokeritu Helsinki 3:1. Jokerit padol po piatich predchádzajúcich víťazstvách.

"Belasí" udreli v závere prvej tretiny, Žiga Jeglič otvoril skóre. Slovinský legionár pridal v 27. min druhý presný zásah hostí, o dve minúty znížil Jesse Joensuu na rozdiel jedného gólu. Štrnásť sekúnd pred koncom druhej časti strelil tretí gól Slovana Patrik Lušňák. Tlak Jokeritu v tretej tretine priniesol len jeden neuznaný zásah Olivera Lauridsena v 47. min.

Slovanu v okamihu dosiahnutia víťazstva patrila 11. priečka v tabuľke Západnej konferencie, ešte vo štvrtok môže "belasých" predstihnúť Medveščak Záhreb. Slovan odohral 39 zápasov, vybojoval 46 bodov. Na ôsme miesto, ktoré zaručí účasť v play-off, má výrazné 14-bodové manko. Bratislavčania sa najbližšie predstavia v sobotu v lotyšskej Rige, o 16.00 h SEČ si zmerajú sily s miestnym Dinamom.

Kontinentálna hokejová liga:

Jokerit Helsinki - HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly: 29. Joensuu (Gymer, M. Niemi) - 18. Jeglič (Kundrátek), 27. Jeglič (Chipchura, Lušňák), 40. Lušňák (Chipchura)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sidorenko, Soin - Deďuľa, Goľak (všetci Rus.), 8689 divákov

Jokerit: Zapolski - J. Jensen, Lauridsen, Lajunen, Jaakola, Rissanen, Kulda, Jalvanti - Jormakka, P. Regin, Joensuu - Salminen, Hishon, Huhtala - Pihlström, M. Niemi, Gymer - Anttila, Mäki, Marjamäki
Slovan: Pogge - Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Bačík, M. Rosandič, Luža, Marek Ďaloga - Cheechoo, Taffe, T. Kopecký - Jeglič, Chipchura, Lušňák - Michal Hlinka, Halama, S. Petráš - Pätoprstý, J. Šiška, Vopelka