19.4.2024
MS pre Slovákov končia! Do štvrťfinále Američania aj napriek prehre

PETROHRAD / Slovenskí hokejisti budú tretí rok v rade chýbať vo štvrťfinále MS.

Zverenci trénera Zdena Cígera síce zdolali v utorkovom súboji výber USA 3:2 po predĺžení, do vyraďovacej časti sa však kvalifikovali zámorskí hokejisti. Na postup do štvrťfinále potrebovali Slováci získať všetky tri body. V základnej B-skupine skončil tím SR na piatej pozícii.

V úvodnej dvadsaťminútovke stretnutia v petrohradskom Športovom paláci Jubilejnyj mali hokejisti USA menšiu prevahu, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. Skóre duelu otvoril v 19. min slovenský obranca Christián Jaroš, bol to pre neho druhý presný zásah na turnaji. Na 1:1 vyrovnal v presilovke Brock Nelson v 28. min. Slováci hrali od druhej tretiny bez zraneného Mareka Viedenského, ktorý má problémy s kolenom. Druhý gól Američanov pridal v 43. min Nick Foligno, no vyrovnanie zariadil v 53. min Pavol Skalický. V predĺžení o triumfe tímu SR rozhodol Marko Daňo.