20.4.2024
Nemci vrátili SR späť na zem, Cehlárikov gólový debut

PETROHRAD / Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v utorkovom zápase na 80. majstrovstvách sveta v Rusku s výberom Nemecka 1:5.

Slováci síce v Petrohrade viedli gólom Cehlárika, ale od druhej tretiny hrali veľmi nevýrazne a súperovi dovolili otočiť a získať všetky tri body.

Skóre stretnutia základnej B-skupiny v Športovom paláci Jubilejnyj otvoril v 9. min debutant na MS Peter Cehlárik, po ktorého pokuse musel hlavnému rozhodcovi ukázať puk v súperovej bránke Marek Bartánus. Od druhej tretiny chýbal v slovenskej zostave útočník Tomáš Hrnka, ktorého z duelu vyradila narazená kľúčna kosť. Druhá časť Slovákom vôbec nevyšla, inkasovali v nej tri góly postupne z hokejok Hagera, Gogullu a Reimera. V tretej časti pridal Macek štvrtý gól Nemcov a Branislava Konráda v slovenskej bránke nahradil Július Hudáček. Definitívnu bodku za duelom dal presný zásah Kahuna v 55. min, ktorým upravil na 1:5 z pohľadu slovenského mužstva.