13°
29.4.2024
Žilina si poradila s Trenčínom, Martin v Nitre bez bodov

ŽILINA / Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina zvíťazili v piatkovom domácom dueli 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 nad hráčmi Dukly Trenčín 3:1.

O prvý gól stretnutia sa v 7. min postaral Žilinčan Milan Drevenák. "Vlci" poistili svoj triumf až v tretej tretine. V 50. min sa strelecky presadil Václav Stupka a tri minúty pred koncom riadneho hracieho času bývalý hokejista "vojakov" Ján Homer. Hostia v 59. min už iba skorigovali zásluhou Tibora Melichárka, ktorý aj uzavrel skóre zápasu.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 23. kolo:

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 7. Drevenák (Róbert Huna, Richard Huna), 50. Stupka (Valášek, Konečný), 57. Homer (Š. Novotný, Stupka) - 59. T. Melichárek (Drgoň, J. Gašparovič)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Makovský na 10 min za napadnutie hlavy a krku - Michal Hlinka na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, 982 divákov

Žilina: T. Tomek - D. Brejčák, M. Zaťko, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Mendrej - Drevenák, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, Konečný - Schroner, Kolena, F. Nemček - E. Švec, D. Rehák, Rogoň
Trenčín: Chábera - D. Rehák, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Drgoň, Hatala, Holenda, Ryzák, Nechala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - D. Hudec, J. Švec, Vozdecký - Koyš, J. Zlocha, Šišovský

Hokejisti HK Nitra nezaváhali, keď zdolali hráčov MHC Martin 3:1. V úvodnej tretine zápasu sa strelecky dvakrát presadil David Laliberté, v prostrednej časti hry zvýšil v oslabení už na 3:0 pre "corgoňov" Marek Slovák. Hráči z Turca už iba znížili v 37. min, gól dal Daniel Rzavský.

HK Nitra - MHC Martin 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 13. Laliberté (M. Slovák, Blackwater), 16. Laliberté (M. Slovák, Guoth), 33. M. Slovák (Ordzovenský) - 37. Rzavský (Kabáč, M. Dírer)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: M. Novák, Snášel - Jobbágy, Smrek, 2212 divákov

Nitra: M. Valent - Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, M. Novák, Milo, Guoth, M. Pupák - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Stloukal, Stümpel, H. Ručkay - Bajtek, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, Kutálek
Martin: Orčík - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Jáchym, P. Bačik, Tomáš Varga, P. Trávniček - F. Skladaný, Murček, Tibor Varga - Pokrivčák, Jurášek, M. Kokavec - Jokeľ, M. Dírer, Rzavský - R. Varga, Kabáč, Uhrík