12°
Lea
29.4.2024
Košice doma nedali šancu Piešťanom, Zvolen zbíjal v Skalici

KOŠICE / Hokejisti HC Košice si v piatkovom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 poradili na vlastnom ľade s hráčmi ŠHK 37 Piešťany 5:1.

V úvodnom dejstve zápasu sa za domácich strelecky presadili Jiří Bicek a Jakub Suja, na ich zásahy stihol v tej istej tretine odpovedať hosťujúci Jozef Tibenský. V prostrednej časti duelu však skórovali Košičania Martin Dudáš a Tomáš Hrnka, piaty gól "oceliarov" pridal v 55. min opäť spomenutý Dudáš.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 23. kolo:

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Bicek (Suja, Deyl), 11. Suja (M. Bartánus), 36. M. Dudáš (P. Bartoš), 38. T. Hrnka (M. Dudáš, P. Bartoš), 55. M. Dudáš (M. Macejko, R. Lelkeš) - 15. Tibenský (Holovič, J. Ručkay)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, P. Jonák - Korba, Rovenský, 3500 divákov

Košice: Melicherčík - Deyl, Cebák, E. Šedivý, B. Pavúk, M. Dudáš, M. Macejko, Sojčík, Hričina - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš - R. Jenčík, Češík, Matúš Chovan - Bortňák, Boltun, D. Mikula
Piešťany: Patrik Rybár - Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Trefný, Hluch - K. Kučera, J. Pardavý ml., J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - Valo, J. Tomčák, Hrehorčák

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na zimnom štadióne HK 36 Skalica 3:1. Do tretej tretiny vstúpili mužstvá na Záhorí za zmierlivého stavu 1:1, o zisku všetkých bodov pre hosťujúcich Zvolenčanov gólom v 47. min rozhodol Jan Semorád, na ktorého už o minútu neskôr poisťujúcim zásahom nadviazal Bruno Mráz.

HK 36 Skalica - HKM Zvolen 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 30. R. Školiak (Zálešák, Jan Novák) - 20. Semorád (R. Puliš, Brabenec), 47. Semorád, 48. B. Mráz (Klhůfek)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich - Tvrdoň, Výleta, 967 divákov

Skalica: Romančík - Ďurák, Barák, Opalek, Jan Novák, Polata, Jaborník, Brodek, Zukal - D. Pašek, R. Školiak, Zálešák - Korytko, Brendl, Komínek - Lantoš, Mickievics, K. Jass - Rožník, L. Klíma, Bezúch
Zvolen: S. Baroš - Demiters, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, F. Fekiač, M. Ivan - R. Puliš, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - P. Zuzin, V. Fekiač, Misenev - J. Žilka