Stanleyho pohár už cestuje, poctu pre Chicago vidno aj v kukurici

Stanleyho pohár už cestuje, poctu pre Chicago vidno aj v kukurici
HELSINKI / Stanleyho pohár za triumf v play-off zámorskej hokejovej NHL v súčasnosti putuje po severe Európy. Do Fínska sa trofej dostala zásluhou trojice tamojších hráčov, ktorí sa podieľali na jej zisku vo farbách klubu Chicago Blackhawks.

Už v pondelok ho mal v Helsinkách k dispozícii mladý útočník Teuvo Teräväinen, o deň neskôr sa dočkal aj skúsený obranca Kimmo Timonen v Kuopiu. Vo štvrtok si ho užije brankár Antti Raanta v Raume. Teräväinen okrem iného vzal pohár aj do svojej strednej školy neďaleko helsinskej Hartwall Areny, Timonen zase spolu so spomenutými hokejovými krajanmi zorganizoval v centre Kuopia oslavu s fanúšikmi. Na Slovensko príde Stanleyho pohár v druhej polovici augusta zásluhou Mariána Hossu.

Mozaika so 17 km cestičiek

Úspech hokejistov Chicaga Blackhawks aktuálne nerezonuje iba Fínskom, no radosť z neho stále majú aj obyvatelia amerického štátu Illinois, ktorého je Chicago najväčším mestom. Miestny farmár zo Spring Grove sa rozhodol osláviť Stanleyho pohár pre "jastrabov" netradične - z kukuričného poľa s rozlohou viac ako 120-tisíc metrov štvorcových vytvoril úžasnú mozaiku, v ktorej strede je dominantou logo klubu a nápis "Champions 2015", v pozadí panoráma Chicaga, po krajoch postavy dvoch hokejistov. Bludisko v kukurici má viac ako 17 kilometrov cestičiek. "Najprv sme oslovili nášho dizajnéra z Idaha, či má čas pripraviť nám návrh. Keď sme od klubu dostali povolenie na použitie loga, pustili sme sa do práce. Výsledkom je tento odvážny projekt," uviedol pre CBS Sports vlastník farmy George Richardson.

Zdroj: sita

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:35 POLICAJTI V AKCII
10:40 POLICAJTI V AKCII
11:40 Profesionáli VIII.
09:25 Simpsonovci XXIV.
09:50 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
10:20 MacGyver
08:45 Nákupné maniačky
10:05 NOVÉ BÝVANIE
11:30 JAG III.
09:45 ZáchranáRik II.
09:50 Kúzlovanie
10:05 Agi Bagi II.
09:10 Život ryb
10:50 Je prostě báječná
12:30 Power Rangers: Strážci vesmíru