V Chicagu oslavovali s Blackhawks viac ako 2 milióny fanúšikov

V Chicagu oslavovali s Blackhawks viac ako 2 milióny fanúšikov Zdroj: siat
CHICAGO / V Chicagu vyšli do ulíc viac ako 2 milióny ľudí, aby oslávili s hokejistami Blackhawks zisk Stanleyho pohára. Samotné mesto má 2,7 milióna obyvateľov.

Vo štvrtok sa konal slávnostný sprievod ulicami Chicaga, hráči prešli otvorenými dvoposchodovými autobusmi cez mesto z United Centra na bejzbalový štadión Soldier Field. Návštevníkov osláv neodradil ani hustý dážď, ktorý kropil ulice pred začiatkom slávnosti.

"Štyri poháre sú lepšie ako tri, vyhrajme ďalší znova. Naštartujme opäť túto červenú mašinu," vyhlásil pred nadšenými fanúšikmi Blackhawks najužitočnejší hráč play-off Duncan Keith. Ulice mesta boli vo štvrtok plné, každý chcel vidieť víťazov Stanleyho pohára. Oslavy boli mohutné. Hráči Blackhawks si ich užívali už od pondelkového večera, keď dokázali zvíťaziť nad Tampou Bay 2:0 v šiestom zápase finále a získali hokejový grál.

"Každá podobná jazda je veľký adrenalín, niečo úžasné. Pri jazde mestom so Stanleyho pohárom zaplavia ľudia ulice, jasajú a chcú nás vidieť," tvrdí útočník Patrik Kane. Počas cesty i osláv bola najhranejšou skladbou okrem We are the Champions od Queenu aj pieseň od škótskej skupiny Fratellis Chelsea Dagger, ktorá znie aj pri strelených góloch Blackhawks v United Centre. Fanúšikov dostávala vo štvrtok do varu. "Máme najlepších fanúšikov na svete. Je super, že sme získali trofej v domácom prostredí," uviedol kapitán Jonathan Toews.

Jedným z hrdinom osláv bol fínsky hokejista Kimmo Timonen. Vlani v auguste bola jeho kariéra ohrozená, bez odohraného zápasu ho tento rok pred koncom prestupového obdobia vymenila Philadelphia do Chicaga a teraz je obranca vo veku 40 rokov po množstve prehraných finále víťazom Stanleyho pohára a môže spokojne odísť do hokejového dôchodku. "Je to najlepší moment môjho hokejového života, posledné dni boli skutočne neuveriteľné. Bolo to bláznivé a tieto oslavy neskutočné," vyhlásil Timonen.

Veľké ovácie od fanúšikov zožal na pódiu aj slovenský útočník Marián Hossa. Jeden z najlepšie brániacich útočníkov súčasnej NHL je medzi fanúšikmi veľmi obľúbený a bol pri všetkých troch úspechoch v Stanleyho pohári od roku 2010. Ako tréner viedol mužstvo vo víťazných sezónach do boja Joel Quenneville. Kouč má skúseností i historiek na rozdávanie. "Z triumfu v roku 2010 si všetci pamätáme na kúzelníka Kana a jeho záhadu zmiznutého puku. V roku 2013 sme zažili obrat v závere finále s Bostonom a teraz sme trofej získali ako jeden skvelý tím," skonštatoval pred nadšeným davom Quenneville.

Zdroj: sita, jojšport

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Manželský sľub
16:10 To bude boj!
18:20 MILÁČIKOVO
15:20 PO ŠKOLE
15:50 PO ŠKOLE
16:25 Zlodejka kníh
15:10 Tajomstvá a lži II.
16:05 Tajomstvá a lži II.
17:05 Tajomstvá a lži II.
15:20 Sam a Max
15:45 Lovci drakov
16:10 Malý Elvis a priatelia
14:50 Bobule
16:35 Café Society
18:20 Nanga Parbat