11°
Danica, Dana
16.4.2024
Záborský bol pri najdlhšom zápase fínskej histórie

TAMPERE / Slovenský hokejista Tomáš Záborský bol aktérom najdlhšieho zápasu v histórii fínskej Liigy.

O víťazstve jeho IFK Helsinki 2:1 na ľade Ilvesu Tampere v predkole play-off rozhodol v čase 134:14 min Mika Partasen. IFK vďaka tomuto gólu postúpilo do štvrťfinále, v ktorom ho čaká ďalší tím z Tampere Tappara.

Doteraz trval najdlhší zápas vo Fínsku 124:41 min, paradoxne aj to bol súboj IFK s Ilvesom. Pred štrnástimi rokmi 23. marca 2001 rozhodol o výhre 1:0 tímu z Tampere vo štvrťfinále na ľade súpera Jani Nikko.

V tejto sezóne sa hral v Európe už aj dlhší duel ako v nedeľu vo Fínsku, v semifinále bieloruskej ligy vyhral tím Junosť Minsk v Gomeli 2:1 gólom zo 165 minúty a jedenástej sekundy. Najdlhším európskym hokejovým zápasom zostáva súboj nemeckej DEL medzi Kolínom Haie a Adlerom Mannheim. Štvrťfinále sa 22. marca 2008 skončilo po 168 minútach a 16 sekundách hry. V NHL sa súboj medzi Montrealom Maroons a Detroitom Red Wings v semifinále play-off hral v noci z 24. na 25. marca 1936 celkovo 176 minút a 30 sekúnd.