Bibiána
2.12.2022
Nielen miláčik publika! Hudáček najužitočnejším hráčom Örebra
Zdielať na
Hokej

Nielen miláčik publika! Hudáček najužitočnejším hráčom Örebra

ÖREBRO / Slovenského brankára Júliusa Hudáčka zvolili fanúšikovia švédskeho hokejového klubu Örebro Hockey za najužitočnejšieho hráča základnej časti SHL 2014/2015.

Dvadsaťšesťročný Harichovčan inkasoval v priemere iba 1,93 gólu na zápas a mal takmer 93-percentnú úspešnosť zákrokov. Mužstvo priviedol k 26 víťazstvám, čo bolo najviac spomedzi všetkých brankárov v súťaži.

"Som skutočne šťastný z tohto ocenenia, veď v tíme máme kvalitných hráčov ako Derek Ryan či Martin Johansson. Vďaka za vydarenú základnú časť patrí všetkým mojim spoluhráčom. Verím, že teraz odohráme dobré play-off. Växjö vo štvrťfinále je ťažký protivník, jeden z favoritov s výbornými brankármi, obrancami aj útočníkmi. Myslím si, že môžeme prekvapiť. V našej štvrťfinálovej sérii možno uvidíme ofenzívnejší hokej ako doteraz, na oboch stranách je dostatok kvalitných hráčov. Je dobré, že začíname vonku," uviedol v televízii NA-tv Július Hudáček, vďaka ktorému Örebro obsadilo 6. priečku po základnej časti a vybojovalo si priamy postup do play-off. Rodákovi zo Spišskej Novej Vsi bude ocenenie MVP pripomínať plaketa a váza.

Orebro

Súvisiace články