Oldrich
3.12.2022
Detva vyzve Žilinu. Srdiečko na ľade a víťazné cigary v šatni
Zdielať na
Hokej

Detva vyzve Žilinu. Srdiečko na ľade a víťazné cigary v šatni

Zdroj: tasr

SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Všetci spievame, Detva majstrom je...burácala šatňa hostí po piatom a poslednom finálovom súboji play-off I. hokejovej ligy vo štvrtok v Spišskej Novej Vsi.

Detvania zvíťazili na ľade súpera 3:2 po predĺžení a stali sa víťazmi druhej najvyššej súťaže. Zároveň si vybojovali historicky prvýkrát právo zahrať si baráž proti poslednému tímu extraligového pelotónu - Žiline. V rozradostenej detvianskej šatni síce chýbalo šampanské (na rad prišlo až na prvej pumpe cestou do Detvy), ale pripaľovali sa majstrovské cigary a nechýbali objatia s desiatkou najvernejších fanúšikov.

"Rozhodlo naše srdiečko. Dvakrát sme prehrávali, dvakrát vyrovnali a najmä v tretej tretine poriadne zabojovali. Dovtedy to nebol náš najlepší výkon. Možno aj preto sa potom šťastie priklonilo na našu stranu, že sme veľmi chceli zvíťaziť,“ zhodnotil piaty a rozhodujúci zápas na Spiši tréner Detvy Dušan Kapusta.

Nie je to celkom prvé historické víťazstvo Detvy v druhej najvyššej súťaži. Pred desiatimi rokmi hokejisti spod Poľany tiež ovládli play-off I. ligy, keď si vo finále poradili s Topoľčanmi rovnako 4:1 na zápasy. Vtedy však hrali pod hlavičkou HKm Zvolen "B" (farma Zvolena) a vzhľadom na to nemohli účinkovať v baráži o účasť v extralige. Vyzývateľmi Dubničanov sa napokon stali neúspešní finalisti z Topoľčian. Po desiatich rokoch by nemalo nič brániť tomu, aby si Detva zahrala o extraligu v barážovej sérii proti Žiline. Prvý zápas série na štyri víťazstvá odohrajú vo štvrtok 12. marca pod Dubňom.

"Extraligový tím je favoritom baráže, ako to už pravidelne býva. Detva môže len prekvapiť. Naše domáce prostredie je špecifické pre každé mužstvo. Budeme sa snažiť, aby sme to využili čo najviac aj proti Žiline,“ pokračoval tréner prvoligových šampiónov Dušan Kapusta.

Viacerí hráči víťazného družstva sa zhodli, že v konečnom účtovaní finále rozhodol ich tímový výkon. Napriek tomu svojimi stabilne istými zákrokmi vyčnieval brankár Viktor Volentier. V piatich zápasoch finálovej série zostalo za jeho chrbtom dovedna iba 8 pukov po strelách spišských hráčov. Víťazi základnej časti ani v jednom zápase nestrelili viac ako dva góly, ale inkasovali ich spolu dvadsať. Spišská zlyhala najmä v druhom súboji v Detve, keď utŕžila debakel 2:9.

"Som vnútorne veľmi šťastný, ale nedávam to najavo. Možno aj preto, že si ešte celkom neuvedomujem, čo sme dosiahli. Ono to príde o dva-tri dni... Triafalo ma to viac-menej, na to som tam, aby som pomohol chlapcom. Hrali sme výborne, najmä v tretej tretine sme zabojovali,“ komentoval 23-ročný gólman víťaza I. ligy.

Súvisiace články