14°
Jela
19.4.2024
Jediný gól Segala potopil Slovan v Záhrebe!

ZÁHREB / Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v utorkovom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Medveščaku Záhreb 0:1.

Pre zverencov Petriho Matikainena ide o štvrtú prehru z ostatných piatich zápasov, čo signalizuje menšiu krízu. Slovanu napriek ďalšiemu trojbodovému zaváhaniu v tabuľke Západnej konferencie KHL naďalej patrí 8. miesto. Medveščak je dvanásty. Medveščak a Slovan zohrali v tejto sezóne už štvrtý vzájomný zápas a chorvátsky zástupca vyrovnal bilanciu na 2 víťazstvá - 2 prehry.
Aktívnejších domácich poslal do vedenia v 18. min Kanaďan Brandon Segal, ktorému prihrával krajan Martin St. Pierre. V druhej tretine mal Slovan veľkú šancu na vyrovnanie v 35. min. White po prihrávke Bartoviča pekne vystrelil, ale brankár Brust schoval puk do lapačky. Neujali sa ani nebezpečné strely obrancu Sigaleta, a hoci Slovan prestrieľal Záhreb 13:7, skóre sa v prostrednej časti nemenilo. V tretej tretine sa hostia naďalej snažili aspoń vyrovnať, ale nepodarilo sa im to napriek streleckej prevahe ani v záverečnej hre bez brankára.

Výsledok - KHL:

Medveščak Záhreb - Slovan Bratislava 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 18. Segal (St. Pierre), vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0. Rozhodovali: Safiullov, Sergejev - Balodis, Šichanov, 5500 divákov

Záhreb: Brust - Martinovič, Flood, Morrisonn, M. Carle, Popovic, Hutchinson - Thomas, Anderson, Palushaj - Pelletier, St. Pierre, Segal - Kostovič, Murray, Perkovich - Björkstrand, Wright, Trotter
Slovan: Janus - Štajnoch, Baranka, Sersen, Sigalet, Foster, Starosta, J. Brejčák - Netík, Surový, Bartovič - Vondrka, Bližňák, L. Hudáček - L. Nagy, Tičar, Jeglič - A. Šťastný, P. White, Lunter