Jasno
-6°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Jaroslava Hlinku šokovala smrť bratranca
Zdielať na

Jaroslava Hlinku šokovala smrť bratranca

PRAHA / Smrť majstra sveta 2002 Miroslava Hlinku zasiahla slovenský i český hokej, jeho najbližšie okolie i rodinu.

Smutná zvesť zarazila aj jeho bratranca Jaroslava Hlinku, ktorý hrá za Spartu Praha. Obaja proti sebe nastúpili niekoľkokrát aj v reprezentačných dresoch, spoločne si zahrali za Spartu.

"Vôbec neviem, čo k tomu povedať. Je to veľmi čerstvé. Miro na verejnosti vystupoval v pohode, ale najskôr v sebe niečo skrýval. Asi to bolo veľmi zlé, že sa k tomu odhodlal," uviedol Jaroslav Hlinka v rozhovore pre iSport.cz. O tragédii sa dozvedel po zápase Sparty v Hradci Králové, ktorý jeho tím prehral 1:3.

Okolie Miroslava Hlinku je v šoku, málokto chápe, prečo si večne usmiaty chlap siahol na život. "Viem len, že sa rozviedol alebo rozvádzal, skrátka, že mu to neklapalo doma. To je jediné, čo viem. Neboli sme teraz spolu v užšom kontakte. Tie problémy boli asi pravdepodobne väčšie, ako čo sa donieslo k nám. Ak to urobil, musel byť na tom veľmi zle. Bohužiaľ," uviedol pre iSport.cz Jaroslav Hlinka, ktorý sa o smrti bratranca dozvedel od Otakara Janeckého.

Po informácií si útočník Sparty začal vybavovať v hlave, čo spolu s Miroslavom prežili. "Pre mňa, pre malého chlapca, bol Miro ako veľký brat. Hral hokej a ja som ho sledoval. Nevyrastali sme spolu, ale vedel som, že hrá hokej a že je v ňom dobrý. Bol to môj vzor, aj keď sme sa videli len dvakrát za rok. Najviac som sa tešil na spoločné chvíle u babky na chate. Keď vyšlo najavo, že príde Miro, tešil som sa mesiac dopredu. Pekné boli aj tie spoločné roky v Sparte, ale zo všetkého najviac sa mi vybavujú zážitky z detstva," spomínal pre iSport.cz Jaroslav Hlinka.

Súvisiace články