22°
Žofia
15.5.2024
Najstručnejší rozhovor histórie MS!? V akcii Petri Kontiola... a 3x neviem!

MINSK / Fíni senzačne poslali po štvrťfinále domov jedného z favoritov turnaja, víťaza našej skupiny - Kanadu.

Na šampionáte nevýrazný tím Suomi síce poslal do vedenia už v siedmej minúte Palola, potom však prišli chvíle Kanaďanov. V druhej tretine strelili dva góly, obrat dokonal pri hre štyroch proti štyrom Scheifele, keď o puk obral Kontiolu a v prečíslení dvoch proti jednému trafil švihom pod hornú žŕdku!

Práve fínskeho útočníka Petriho Kontiolu, ktorý háji farby Čeľabinsku v KHL, si na rozhovor po zbabranej druhej tretine vybrala redaktorka českej televízie. Očividne rozladený a nahnevaný hokejista na jej tri otázky odpovedal vždy rovnako, stručne a veľmi výstižne: "Neviem!" Po tretej odpovedi sa ponáhľal do kabíny za spoluhráčmi. Pauza mu očividne prospela, hneď v úvodnej minúte poslednej časti hry rozbehol akciu, ktorú zakončil na 2:2 Hietanen. A po záverečnej siréne mal dôvod na úsmev.