22°
Gertrúda
19.5.2024
Domáci debakel Montrealu aj Budaja! NY Rangers dominovali 7:2

MONTREAL / Hráčom tímu Montreal Canadiens nevyšiel vstup do finálovej série Východnej konferencie v play-off zámorskej hokejovej NHL.

Kanadský tím pred vlastnými fanúšikmi prehral s klubom New York Rangers vysoko 2:7. Hostia získali v prvej tretine dvojgólové vedenie, ktoré síce na začiatku druhého dejstva znížil R. Bourque, ale Kreider a B. Richards upravili už na 4:1. Po druhej tretine vystriedal Careyho Prica v bránke Montrealu slovenský gólman Peter Budaj, ktorý dostal prvú šancu v tohtosezónnej vyraďovacej časti. Premiéra to však nebola vydarený, pretože inkasoval tri góly z prvý šiestich striel. Duel skončil s bilanciou 5 úspešných zákrokov z ôsmich striel. Na konci duelu už len skorigoval krutú prehru Eller.

Výsledok prvého stretnutia finále play-off Východnej konferencie hokejovej NHL:

Montreal Canadiens - New York Rangers 2:7 (0:2, 1:2, 1:3) - stav série: 0:1

Góly: 33. Bourqe (Gionta, Eller), 56. Eller - 5. St. Louis (D. Moore, Klein), 7. Zuccarello (McDonagh, D. Moore), 39. Kreider (Nash), 40. Richards (Zuccarello, Staal), 42. McDonagh (Stepan), 45. Stepan (St. Louis, McDonagh), 45. Nash (Zuccarello, J. Moore)