22°
Žofia
15.5.2024
VIDEO. Bitka v Omsku! Pivcakina pred Sigaletom zachránili až rozhodcovia

OMSK / Slovan Bratislava prehral vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade ruského tímu Avangard Omsk 2:4.

Domácim patrili úvodné dve tretiny, keď Slovanu nastrieľali zhodne po dva góly. Po štyridsiatich minútach viedol Avangard pohodlne 4:0. Do tretej tretiny ale belasí nastúpili ako vymenení a po akcii Bartoviča Netík v 48.minúte znížil na rozdiel troch gólov.

Omsk sa začal obávať o zdramatizovanie duelu, nervozita vyvrcholila desať minút pred koncom zápasu, kedy Pivcakin neprimerane atakoval Tomáša Mikuša, ktorý sa ocitol na ľade. V úlohe pomstiteľa prišiel situácia ratovať kanadský obranca Sigalet, od bitky ochránili ruského hráča až rozhodcovia, aj keď domáci hokejisti boli v presile. Zákernosť Omsku ešte podčiarkol Poleščuk, keď uštedril niekoľko úderov Markovi Daňovi klačiacemu na ľade.