19°
29.3.2024
Highlight: Chára so Sekerom volili góly, Tatar asistoval

BOSTON / V dvanásťzápasovej porcii sobotňajších zápasov NHL si zahrali len traja slovenskí hokejisti a všetci si vylepšili skóre v tabuľke produktivity.

Z mikrosúboja obrancov Zdena Cháru a Andreja Sekeru vyšiel víťazne kapitán Bostonu Chára, ktorého tím zdolal Carolinu na domácom ľade 3:2 po predĺžení. Tridsaťšesťročný Chára sa presadil v 15. min v presilovej hre, keď odpovedal práve na Sekerov gól. Ten otvoril skóre v 6. min rovnako v početnej výhode strelou zápästím od modrej čiary. Víťazný gól Bruins dosiahol v druhej minúte predĺženia český útočník David Krejčí. Chára odohral 27:05 min, Sekera 24:46. Obaja mali po dva strelecké pokusy. Chára má momentálne na konte štyri góly a Sekera o jeden viac.

Útočník Tomáš Tatar z Detroitu prihral v presilovke Darrenovi Helmovi na úvodný gól svojho tímu proti Ottawe, ale Red Wings v domácom prostredí napokon podľahli Senators 2:4. Dvadsaťdvaročný Tatar si pripísal štvrtú asistenciu a celkovo šiesty bod v šestnástom zápase sezóny. Obhajca Stanley Cupu Chicago aj bez dvojice slovenských útočníkov Michala Handzuša a Mariána Hossu zvíťazil na ľade Vancouveru 2:1. Handzuša po takmer mesiaci aktivovali z listiny zranených hráčov, ale na zápasovej súpiske sa ešte nevyskytol. Hossa dostal od klubu voľno z rodinných dôvodov.

Jaroslav Halák sa tentoraz nepostavil do bránky St. Louis, ale brankársku jednotku Blues výborne zastúpil Brian Elliott. V súboji proti Dallasu inkasoval iba raz z 35 streleckých pokusov hostí a domáci zvíťazili hladko 6:1. Philadelphia opäť bez obrancu Andreja Meszároša zdolala NY Islanders 5:2. Hosťom z New Yorku chýbal dlhodobo zranený obranca Ľubomír Višňovský. Domáci po slabom úvode sezóne vyhrali tretí zápas v rade a bodovali v ostatných siedmich.

Dvaja brankári si v sobotu v noci udržali čisté konto a pomohli svojím tímom k víťazstvám na ľade súpera. Cam Talbot shutoutom prispel k triumfu NY Rangers v Nashville 2:0 a Semion Varlamov podržal Colorado na ľade Los Angeles. Hostia zvíťazili 1:0 po predĺžení.

Výsledok stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Carolina 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 15. CHÁRA (Lucic, Krug), 34. R. Smith (Söderberg, Bartkowski), 62. Krejčí (Iginla, Boychuk) - 6. SEKERA (Skinner, E. Staal), 53. Dwyer

Winnipeg - Minnesota 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 34. Frolík (Halischuk), 46. Halischuk (Frolík, Scheifele) - 44. Niederreiter (Scandella, Parise), 56. Parise (M. Koivu, Suter), rozhodujúci nájazd premenil Coyle

Toronto - Washington 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 31. Clarkson (Gardiner, Kadri), rozhodujúci nájazd premenil Lupul - 56. Ovečkin (Green)

Montreal - Pittsburgh 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Góly: 22. Pacioretty, 42. Plekanec (Markov, P. K. Subban), 43. Pacioretty (Diaz) - 46. James Neal (Malkin, P. Martin), 58. James Neal (Malkin)

Detroit - Ottawa 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Góly: 14. Helm (TATAR, Kindl), 42. Daciuk (Kronwall, Zetterberg) - 15. MacArthur (Ryan, Wiercioch), 16. Neil (Conacher, Z. Smith), 44. Ryan (Karlsson, Spezza), 56. MacArthur (Wiercioch, Karlsson)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 11:17 min, 1 asistencia, 1 strela, 1 mínusový bod, 2 trestné minúty

Philadelphia - New York Islanders 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Góly: 21. Read (Couturier, Downie), 22. Simmonds (Lecavalier, Gustafsson), 24. Giroux (Simmonds, Voráček), 53. B. Schenn (Voráček, Giroux), 60. Read - 35. Tavares (Vanek, Donovan), 43. Boulton (Cizikas)

St. Louis - Dallas 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Góly: 2. Sobotka (Pietrangelo, Oshie), 12. Tarasenko (Schwartz), 27. Backers, 41. D. Roy (Steen, Shattenkirk), 46. Ch. Stewart (Morrow, Bouwmeester), 52. Oshie (Pietrangelo, Berglund) - 11. Dillon (Peverley, Jamie Benn)

Nashville - New York Rangers 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 34. McDonagh (Girardi, Zuccarello), 48. Stepan (Zuccarello)

Phoenix - Anaheim 2:4
(0:1, 1:3, 1:0)
Góly: 28. Ribeiro (Morris, Doan), 45. Doan (Ekman-Larsson, Vrbata) - 12. Penner (Fowler, Bonino), 29. Penner (Lovejoy), 32. Perry (Getzlaf), 37. Vatanen (Perreault, Beleskey)

Vancouver - Chicago 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly: 19. Kesler (Garrison, D. Sedin) - 45. A. Shaw (P. Kane, Keith), 45. Kruger (Hjalmarsson, Oduya)

San Jose - New Jersey 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 5. Hannan (J. Thornton, Burns), 15. Tyler Kennedy (Havlát, Demers) - 49. Eliáš (A. Greene, Gelinas)

Los Angeles - Colorado 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 63. McGinn (Mitchell, Hejda)