Zatiahnuté
11°
Bratislava
Jela
19.4.2025
Slovan sa chytil! Zvíťazil na ľade Novokuznecka
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Hokej

Slovan sa chytil! Zvíťazil na ľade Novokuznecka

Slovan-Novokuzneck

Zdroj: sita, Slovan-Novokuzneck

NOVOKUZNECK / Hokejisti Slovana Bratislava sa až v desiatom zápase nového ročníka KHL dočkali svojho prvého triumfu v riadnom hracom čase, keď uspeli na ľade Metallurg Novokuzneck 3:1.

"Belasí" mali doteraz na konte iba dve výhry v predĺžení a sedem prehier.

Pod cenný výsledok zverencov trénera Rostislava Čadu na ľade sibírskeho súpera sa dvakrát gólovo podpísal Michel Miklík a raz Juraj Mikúš. Výborný výkon podal gólman Miroslav Kopřiva s 25 úspešnými zákrokmi. Chrbát na striedačke mu kryl narýchlo povolaný mladík Denis Godla, pretože Jaroslav Janus má bolesti v oblasti spodnej časti chrbta a slabín.

Tretí zápas v rámci svojho najdlhšieho tripu v sezóne odohrá Slovan v utorok 1. októbra o 10.00 SELČ na ľade Amuru Chabarovsk a cestu zakončí duelom s Admiralom Vladivostok (štvrtok 3. októbra o 11.00).

Kontinentálna hokejová liga:

Metallurg Novokuzneck - Slovan Bratislava 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 43. Martynov - 25. Miklík (Ölvecký, Vondrka), 30. J. Mikúš, 60. Miklík (Kutlák). Rozhodovali: Beljajev, Rogačjov – Streľcov, Tarasov, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3275 divákov.     

Metallurg Novokuzneck: Hovinen – Martynov, Giroux, Mäntylä, Černov, Kapotov, Korabejnikov, Skutar, Kanarskij – Valujskij, Kosourov, McLean – Gimbatov, Vyglazov, Lapenkov – Jemelin, Anttila, Nazarov – Achmetov, Žafjarov, Kurepanov
Slovan Bratislava: Kopřiva - Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Mihálik, Sigalet, Štajnoch - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Matoušek, Hudáček - Daňo, Kolena, Bakoš

Domáci "vybehli" na Slovan zostra a už po necelých dvoch minútach pálil nebezpečne od modrej obranca Černov. Belasí sa z úvodného tlaku vymanili s ťažkosťami, ich ambície naznačil na druhej strane Bartovič, no puk mu skĺzol z čepele a nedokázal ideálne zakončiť. Hostia sa potom museli opäť stiahnuť do obrannej ulity pri vylúčení Ölveckého, ale oslabenie zvládli na jednotku. V 11. minúte putoval na trestnú lavicu aj Matoušek, v početnej výhode preverili Kopřivu strelami Martynov i McLean, no skóre sa nezmenilo. Gólman Kopřiva bol hrdinom aj v závere prvej časti, keď likvidoval jednu tutovku domácich za druhou. Najskôr vykorčuľovaním pred bránkovisko zmaril sólo Nazarova, v 17. minúte reflexným zákrokom vytesnil strelu Antillu a o necelú minútu neinkasoval ani po spolupráci Antillu s Jemelinom. Slovan v útoku okrem občasných zábleskov Vondrku takmer nič nevymyslel a tak bolo bezgólové skóre po prvej tretine pre hostí lichotivé.

Vstup do druhej časti ale vyšiel hosťom excelentne. Za držanie si išiel najskôr nútene oddýchnuť Kapotov a Slovan presilovku na konci 25. minúty využil. Vondrka vybojoval puk v rohu útočnej tretiny, Ölvecký ho poslal na ľavú stranu Miklíkovi a ten prudkou strelou z prvej nedal Hovinenovi šancu. Ešte veselšie bolo na striedačke Slovana v polovici duelu po ďalšej využitej početnej výhode - na 2:0 zvýšil Juraj Mikúš, ktorý sa otočil s pukom v útočnom pásme a strelou švihom z ľavého kruhu prekvapil fínskeho brankára. Novokuzneck mohol okamžite odpovedať, hostí ale pri veľkej šanci Nazarova opäť podržal Kopřiva. Slovan mal ale naďalej navrch, pozorne bránil obrannú modrú čiaru a vyrážal do brejkov. Po jednom z nich sa "preštrikoval" dopredu Miklík, no nezakončil presne, na druhej strane sa nepresadil ani Giroux a tak mal pred záverečnou časťou Slovan sľubný dvojgólový náskok.

Iba 135 sekúnd trvalo v tretej tretine Metallurgu, aby zdramatizoval vývoj zápasu. Obranca Martynov si od modrej nakorčuľoval medzi kruhy k odrazenému puku a delovkou do pravého horného rohu nedal Kopřivovi šancu - 1:2. Slovan vzápätí nevyužil presilovku a sám sa musel brániť po následnom dvojnásobnom menšom treste Vondrku, ale domácich k vyrovnaniu nepustil, hoci gólman hostí sa poriadne "zapotil" najmä pri štipľavom pokuse Nazarova. Štvorminútovú presilovku Novokuznecku v závere skrátil o takmer polminútu faulujúci Martynov a Slovan sa dostal z rastúceho tlaku súpera. V záverečných minútach sa hostia už spoliehali iba na defenzívu s ojedinelými náznakmi útočenia, po jednom z brejkov Ölvecký trafil do žrde. Slovanisti "horúce" chvíle pred svojou svätyňou zvládli a pri hre domácich bez brankára pečatil 49 sekúnd pred koncom Miklík cenný trojbodový triumf.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdielať na

Súvisiace články