28.4.2024
Prvá prehra Slovana v riadnom hracom čase prišla nečakane vo Viedni

Zdroj: sita - European Trophy, Slovan BA-Viedeň Capitals

VIEDEŇ / Viedeň Capitals - Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom stretnutí European Trophy vo Viedni s Capitals 1:4. Rakúsky tím vrátil slovenskému prehru z minulotýždňového vzájomného duelu v Bratislave. Do zostavy Slovana sa v sobotu prvýkrát v príprave dostal uzdravený Martin Bakoš, tréner Rostislav Čada dal v bránke šancu Jaroslavovi Janusovi.

Bratislavčania majú v European Trophy bilanciu 2 víťazstvá, 1 prehra po samostatných nájazdoch a jedna po 60 minútach. V tabuľke Južnej divízie je Slovan zatiaľ na 1. mieste so ziskom 7 bodov. Na budúci týždeň nastúpia "belasí" vo Fínsku najskôr v piatok v Jyväskylä proti JYP a potom v sobotu v Kuopiu proti KalPe.

Vo Viedni sa hral od úvodu vyrovnaný zápas. Domácim pomohol gól 42 sekúnd pred koncom prvej tretiny, ktorý strelil Kevin Puschnik. Po prvej prestávke získali Viedenčania dvojgólový náskok, keď sa presadil po rýchlej akcii Nikaluas Hartl. V následnej presilovke znížil Tomáš Mojžíš, ale domáci ešte v ďalších desiatich minútach pridali dva góly. V záverečnej časti hry sa už skóre nemenilo.

Výsledok - European Trophy - sobota:

Viedeň Capitals - Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Góly: 20. Puschnik (Olsson, Schlacher), 26. Hartl (Fortier, Schiechl), 31. Fortier (Rotter, Matheson), 35. Rotter (Keller, Matheson) - 27. Mojžíš (Ölvecký, Miklík)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.