17°
Blažena
11.5.2024
Derby Slovan - Sparta rozhodol až 13 samostatný nájazd

BRATISLAVA / Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v utorkovom domácom stretnutí v rámci European Trophy 2013 s českým tímom HC Sparta Praha 2:3 po samostatných nájazdoch. Pre "belasých" je to prvá prehra v príprave na novú sezónu 2013/2014 - ich druhú - v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Najbližšie sa zverenci Rostislava Čadu predstavia v ET 2013 vo štvrtok 15. augusta opäť doma proti Pirátom Chomutov.

European Trophy 2013 - utorkový výsledok:

HC Slovan Bratislava (SR) - HC Sparta Praha (ČR) 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 44. Bartovič (Netík), 45. Vondrka (Kukumberg) - 38. Sičák (Forman, Kubát), 60. Pilař, rozhodujúci sam. nájazd premenil Pilař

Prvá tretina súboja tímov, ktoré v príprave do utorka neprehrali, nepriniesla gólovú radosť ani v jednom tábore. Na úvodný presný zásah si diváci v Slovnaft aréne museli počkať až do 38. min. Pri avizovanom vylúčení domácich mala Sparta na ľade výhodu o jedného hráča - Formanovu strelu Janus vyrazil do priestoru, kde stál voľný Sičák, ktorý otvoril skóre duelu - 0:1. Gólovo najúrodnejšia bola tretia tretina: najskôr v 44. min sa dostala do brejku dvojica Netík - Bartovič, pričom druhý spomenutý vymietol ľavý horný roh Pöpperleho bránky - 1:1. O necelú minútu Vondrka po Kukumbergovej prihrávke strelou z prvej poslal Slovan do vedenia - 2:1. Pražanom sa podarilo vyrovnať počas záverečnej hry bez brankára, keď sa v 60. min presadil Pilař. Keďže v predĺžení slovanisti nevyužili ani presilovú hru piatich proti trom, o všetkom rozhodli samostatné nájazdy. Hrdinom sa napokon stal Pilař, ktorý ako jediný premenil svoj samostatný nájazd.

Slovan: Janus – Sersen, Škoula, Brejčák, Mojžíš, Sigalet, Štajnoch, Šťastný, Mihalik – Bartovič, Bližňák, Netík – Daňo, Ölvecký, Hudáček – Vondrka, Kukumberg
Sparta: Pöpperle– Piskáček, Pilář, Kubát, Švrček, Philipp, Hrbas – Rolínek, Pech, Kumstát – Buchtele, Přibyl, Ton – Klimek, Hlinka, Pacovský – Rachůnek, Simon, Forman – Procházka

HC Škoda Plzeň (ČR) - Mountfield Hradec Králové (ČR) 2:5 (1:1, 0:3, 1:1) - Ján Sýkora 0+1 - Rastislav Dej 0+2.

Piráti Chomutov (ČR) - UPC Viedeň Capitals (Rak.) 5:4 po predĺžení (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0) - Tomáš Malec 0+2, Jozef Balej (obaja Chomutov) 0+2.

HC Kometa Brno (ČR) - EC Red Bull Salzburg (Rak.) 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Tappara Tampere (Fín.) - Djurgaardens IF (Švéd.) 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Kärpät Oulu (Fín.) - EHC Eisbären Berlín (Nem.) 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
JYP Jyväskylä (Fín.) - HV71 (Švéd.) 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
KalPa Kuopio (Fín.) - Linköpings HC (Švéd.) 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
TPS Turku (Fín.) - Brynäs IF (Švéd.) 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Lulea HF (Švéd.) - Hamburg (Nem.) 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Färjestads BK (Švéd.) - IFK Helsinki (Fín.) 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Frölunda (Švéd.) - Jokerit Helsinki (Fín.) 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Zürich SC Lions (Švaj.) - ERC Ingolstadt (Nem.) 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)