Zatiahnuté
Bratislava
Andrej, Ondrej
30.11.2022
Chicago nevzdáva boj o Stanley Cup! V Bostone zvládlo predĺženie
Zdielať na
Hokej

Chicago nevzdáva boj o Stanley Cup! V Bostone zvládlo predĺženie

BOSTON / Štvrté pokračovanie finálovej série o Stanley Cup bolo bohaté na góly. Zápletku rozriešil až v 70. minúte presnou strelou v predĺžení Seabrook, keď rozhodol na 6:5.

Chára napriek náskoku nedokázal dobre stíhať Saada, ktorý po pravej strane ušiel dopredu a Handzuš jeho prihrávku v páde poslal do siete - 0:1! Chicago tak otvorilo skóre v oslabení. Saad, hrdina pri prvom góle, sa pričinil aj o vyrovnanie svojou chybou. Sám vyhadzoval puk z rohu, ale Ference ho dokázal v pokľaku zachytiť a Peverley ho golfovou strelou poslal za Crawfordov chrbát - 1:1.

V druhej tretine na strelu napriahol z pravého kruhu Michal Rozsíval a medzitým presunutý Toews, u ktorého začala akcia, sklepol puk pod betón Raska - 1:2. Po peknej bekhendovej dorážke Kanea jastrabi zvýšili na dvojgólový rozdiel - 1:3. Na ľavej strane zachytil puk Chára, poslal ho Lucicovi pred bránu a ten sa nemýlil - 2:3. Odpoveď prišla okamžite. Blackhawks sa dostali do úniku v dvojici, Rask ešte dokázal roztiahnutý vyraziť prvý pokus Krugera, ale na druhýkrát ho už poslal do siete - 2:4. Po Chárovej strele od modrej sa puk odrazil od plexiskla, spadol pred bránkovisko, čo využil Bergeron - 3:4.

V tretej časti hry využil prihrávku Jágra na strelu príklepom spoza pravého kruhu Bergeron a vyrovnanal skóre stretnutia - 4:4. Sharp po obrovskom tlaku opäť naklonil misky váh na stranu Blackhawks - 4:5. O necelú minútu ale prišlo opäť vyrovnanie. Boychuk napriahol spomedzi kruhov cez ležiaceho hráča a Crawford zareagoval neskoro - 5:5. Desať gólov v základnej časti hry sa tak často nevidí. V predĺžení sa v 70.minúte presadil delovkou Seabrook - 5:6, séria sa za stavu 2:2 vracia do Chicaga.

Stanley Cup - Finále 4.zápas:

Boston - Chicago 5:6 po predĺžení (1:1, 2:3, 2:1 - 0:1), stav série - 2:2

Góly: 15. Peverley (Ference), 35. Lucic (Chára), 38. Pergeron (Chára, Jágr), 43. Bergeron (Chára), 53. Boychuk (Horton, Krejčí) - 7. Handzuš (Saad), 27. Toews (Rozsíval), 29. Kane (Bickell, Rozsíval), 36. Kruger (Frolík, Bolland), 52. Sharp (Hossa, Keith), 70. Seabrook (Bickell, Kane)

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

sita

Súvisiace články