Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Plačko Crosby sa sťažuje na Cháru, médiám je na posmech
Zdielať na

Plačko Crosby sa sťažuje na Cháru, médiám je na posmech

PITTSBURGH / Sidney Crosby pravdepodobne stále nestrávil hladkú prehru vo finále Východnej konferencie NHL.

Útočník Pittsburghu obvinil prostredníctvom svojho agenta Pata Brissona Zdena Cháru z úmyselného útoku na spodnú sánku, ktorú mal predtým zlomenú. Slovenský obranca Bostonu v bežnej strkanici pred bránkou udrel päsťou dotierajúceho kanadského útočníka, za čo nedostal v zápase žiadny trest. Crosby dlho mlčal a ozval sa po viac ako dvoch týždňoch po incidente, ktorý sa odohral v prvom zápase série medzi Pittsburghom a Bostonom.

Zámorské mediá stoja na strane Cháru

Crosbyho agent poslal médiám super spomalený záber, ako Chára jeho klienta triafa do spodnej sánky. Zámorské médiá sa paradoxne postavili na stranu slovenského zadáka a Crosby sa stal terčom posmeškov. "Prvý zápas, ak ste ešte nezabudli, sa hral pred viac ako dvomi týždňami, kým agent prehovoril. Asi mu toľko trvalo, kým zohnal super spomalený záber Chárovho "direktu" do Crosbyho sánky. V reálnom čase nebol Chárov zákrok nič viac ako normálnym postrčením v skrumáži pred bránkou, kde Crosby dobiedzal po odpískaní," píše Michael Hurley z denníka CBS Boston a s dávkou irónie pokračuje: "Crosby a jeho agent však tvrdia, že Chára v skrumáži starostlivo zameral svoj úder a trafil svojho súpera presne do spodnej sánky."

Situácia sa odohrala v závere druhej tretiny

Po strkanici si ešte Chára s Crosbym prehodili pár slov, až ich od seba oddelili rozhodcovia. Kanadský útočník mal neskôr pri odchode do šatní incident aj s brankárom Tuukkom Raskom, ktorého po slovnej prestrelke postrčil. "Namiesto toho, aby prijal dôstojne prehru, ukazuje prstom na Zdena Cháru," kritizuje Crosbyho aj Angelique Fiskeová na webe nesn.com a dodáva rečnícku otázku: "Riešili by to fanúšikovia NHL keby nešlo o hráča, ktorý je považovaný za nástupca Wayna Gretzkeho?"

Crosby utrpel zlomeninu spodnej sánky ešte v základnej časti po nešťastnom zásahu pukom do tváre po strele spoluhráča Brooksa Orpika. Dva mesiace nehral a potom nastupoval so špeciálnou ochranou na prilbe. "Ak by nemal sánku v poriadku, tak by mu lekári nedovolili hrať bez ochranného štítu. A ešte smutnejšie je, že sa verejne sťažuje dva týždne po incidente. Hokej je hra pre tvrdých mužov, kde sa stávajú aj nepríjemné zranenia. Crosby plače za postrčenie od hráča, do ktorého predtým strhal on sám," dodal Michael Hurley z CBS Boston.

Chára má momentálne príjemnejšie starosti. Jeho Boston bojuje vo finále Stanley Cupu proti Chicagu. Po dvoch dueloch je stav série vyrovnaný 1:1, tretí duel je na programe v noci na utorok v Bostone.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

sita

Súvisiace články