12°
Viola
18.5.2024
REPORTÁŽ Z BOSTONU. Minúta ticha za obete útoku

BOSTON / NHL má za sebou emotívnu noc. Zápasy začínali minútou ticha za obete z Bostonu. Divákmi odspievaná hymna na štadióne Medveďov dojala aj najtvrdších chlapov.

Klobúk dole

Kapitán Bruins Chára smútil po prehre s Pittsburghom 2:3, Penguins si zabezpečili celkový triumf vo Východnej konferencii a najvýhodnejšiu pozíciu v druhej časti sezóny.

Duel sa mal pôvodne uskutočniť už v piatok, no pre pátranie miestnej polície po podozrivých útočníkoch z bombového útoku na pondelkovom Bostonskom maratóne ho posunuli na neskorší termín. "Chalani sú tu vynikajúci, klobúk dolu," povedal na margo policajtov Jaromír Jágr.

Prihral na 2:3

Duel začali chárovci dobre, od 11. minúty, po góle Marchanda, ktorému nahral Chára, viedli 1-0. Hostia však tromi gólmi otočili vývoj zápasu a presná strela Seguina, pri ktorej opäť asistoval slovenský obranca, tak len skorigovala prehru Medveďov na 2:3.  "Naše oslabovky boli, alebo sú momentálne prvé v lige, ale posledné 2-3 zápasy nám akosi dali súperi gól," hovorí Zdeno Chára.

Téme sa venuje reportér Martin Krpač. INFORMÁCIE ONLINE TU.