14°
19.4.2024
NHL: Kopecký prispel asistenciou k víťazstvu Floridy

NEW YORK / Slovenský hokejový útočník Tomáš Kopecký asistenciou prispel k víťazstvu svojej Floridy v nedeľnom dueli kanadsko-americkej NHL s Ottawou.

V 22. min si pripísal do osobných štatistík 11. gólovú prihrávku v aktuálnej sezóne, keď sa podieľal na vyrovnávajúcom presnom zásahu Goca. Florida nakoniec zvíťazila 2:1.

Gáboríkov Columbus vyšiel nielen bodovo, ale aj gólovo naprázdno v domácom súboji s Minnesotou a prehral 0:3. Slovenský útočník strávil na ľade proti svojmu niekdajšiemu tímu takmer 22 minút, štyrikrát ohrozil bránku súpera, ale rovnako ako jeho spoluhráči ani on puk do siete nedostal.

Chicago s Michalom Handzušom a Mariánom Hossom v zostave zdolalo Nashville 5:3. Handzušovi stačilo necelých 13 minút na ihrisku na to, aby si pripísal jeden plusový bod, Hossa mal tri strelecké pokusy, ale v konečných štatistikách má iba jeden mínusový bod. Chicago si ako prvý tím v Západnej konferencii zabezpečilo postup do play-off, na Východe má už miestenku v osmičke do vyraďovacej časti istú Pittsburgh.

Obranca Andrej Sekera sa v drese Buffala tešil z víťazstva nad New Jersey 3:2 po samostatných nájazdoch. Odohral vyše 23 minút, stihol zblokovať štyri strely súpera a raz sa neúspešne pokúsil aj ohroziť súperovho gólmana.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Detroit - St. Louis 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 37. Poter (Berglund, Jackman)

San Jose - Dallas 4:5 po samostatných nájazdoch
(1:0, 3:2, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 9. Wingels (Couture), 24. Burns (Braun, Niemi), 28. Galiardi (Torres), 36. Vlasic (Torres, Justin Braun) - 24. Nystrom (Fiddler), 25. Chiasson (Jamie Benn, Ray Whitney), 47. Chiasson (Ray Whitney, Jamie Benn) 50. L. Eriksson (Fraser, Goligoski), rozhodujúci sam. nájazd Jamie Benn

Florida - Ottawa 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 22. Goc (Fleischmann, TOMÁŠ KOPECKÝ), 51. Kulikov (Huberdeau, B. Campbell) - 13. Conacher (Silfverberg, Zibanejad)

Columbus - Minnesota 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 24. R. Suter (Pominville, Spurgeon), 36. Coyle (Granlund, Setoguchi), 59. Pominville (Parise)

Washington - Tampa Bay 4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Góly: 24. Ovečkin (Hillen, Nicklas Bäckström), 33. Carlson (J. Ward, Hillen), 37. J. Ward (Perreault, Chimera), 60. Ovečkin (Ribeiro) - 2. Lecavalier (St. Louis, Salo), 27. Killorn (Lecavalier, Carle)

Chicago - Nashville 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Góly: 7. Shaw (Frolík, Hjalmarsson), 23. Bickell (Stalberg, Rozsíval), 50. Saad (Keith, Toews), 51. Toews (P. Kane, Shaw), 60. P. Kane (Saad) - 18. Spaling (S. Kosticyn), 26. S. Weber (Spaling), 47. Legwand (Halischuk, S. Weber)

Buffalo - New Jersey 3:2 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. Kaleta (Hecht), 34. Ott (Hodgson, Gerbe), rozhodujúci sam. nájazd Gerbe - 19. S. Sullivan (Bernier), 46. Fayne (Zubrus)

Anaheim - Los Angeles 4:3 po samostatných nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 3. Palmieri (Beleskey, Steckel), 39. Perry (Cogliano, Souray), 45. Beleskey (Souray, S. Koivu), rozhodujúci sam. nájazd Perry - 26. Doughty (D. Brown), 40. J. Carter (M. Richards, Richardson), 57. D. Brown (Kopitar, Justin Williams)