19.4.2024

Zdroj: sita, SR20

Na HUSTE.tv sme dnes sledovali zaujímavú konfrontáciu vedúceho tímu tabuľky HKM Zvolen s reprezentačnou dvadsiatkou. Zvolen nakoniec vyhral a zachránil tak malé prasiatko...

HKM Zvolen - HK Orange 20 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 33. M. Jurík (L. Zuzin, M. Výborný), 46. Škvaridlo (Michal Chovan, L. Jurík), 51. M. Jurík (M. Výborný), 59. P. Hraško (Michal Chovan) - 3. Korím (Klimčík, Hinďoš), 54. Fujerík
Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše Podkonický (Zvolen) 10+10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gašparík - M. Smrek, Zvrškovec, 1112 divákov

Zvolen: Šimko - Juraško, P. Hraško, J. Mucha, Ťavoda, L. Pokovič, M. Výborný, Pichnarčík, L. Zuzin - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Michal Chovan, L. Jurík, Škvaridlo - Puliš, M. Jurík, Síkela - Méry, P. Huňady, Martin Ďaloga
HK Orange 20: Romančík - Korím, Rusina, Nechala, M. Bednár, Pospíšil, Valjent - Boltun, Fekiač, Šoltés - Klučiar, Bíreš, Matis - Fujerík, Kolena, Uhrík - Klimčík, B. Rapáč, M. Hinďoš

V prvej tretine boli aktívnejší hostia, ktorí sa presadili už v 3. min. Úspešná bola Korímova strela švihom, brankár domácich Juraško si nevykryl priestor v pravom rohu - 0:1.
Zvolen začal hrať aktívnejšie až v druhej tretine, v ktorej sa mu podarilo vyrovnať v 33. min zásluhou presného zásahu Milana Juríka. Potom tempo stretnutia upadlo, hral sa z pohľadu divákov nie veľmi atraktívny hokej.

V poslednej časti hry tímy vystupňovali svoj výkon, zápas zdobilo veľa osobných súbojov a diváci mali možnosť zhliadnuť aj viacero potýčiek. Domáci boli efektívnejší vo využívaní príležitostí, postupne sa presadili Škvaridlo, znova Milan Jurík a Hraško, za hostí skóroval v tretej tretine len Fujerík, ktorý sa presadil v oslabení.

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Od dvadsiatky to bol snaživý výkon, hrala húževnatý hokej. Má niekoľko veľmi zaujímavých hráčov. Môžeme byť spokojní s tromi bodmi a s tým, že sme zachránili život malému prasiatku. Šťastie nám padlo do lona v tretej tretine."

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): "Podali sme snaživý, bojovný výkon. Mali sme veľa šancí, škoda, že sme nepremenili dve do prázdnej bránky. Bolo by to o to zaujímavejšie, keby sme viedli 3:0. Od druhej tretiny sa ukázalo, že naši hráči sú stále len juniori, ktorí pod tlakom domácich produkovali fauly alebo individuálne chyby. Tie boli potrestané gólmi. Víťazstvo Zvolena je zaslúžené."