Jarmila
28.4.2024
Highlight: Po šiestich rokoch opäť 15-gólový extraligový zápas

Zdroj: sita, Skalica-Nitra

Piatkové 5. kolo hokejovej Tipsport extraligy bolo bohaté na góly, fanúšikovia na zimných štadiónoch v Martine, Skalici, Banskej Bystrici, Zvolene a Poprade videli celkovo 42 gólov.

Je to jedno z gólovo najbohatších kôl za ostatné roky.

Strelecky divoký bol predovšetkým zápas v Skalici, kde domáci zdolali Nitru 8:7. Po dvoch tretinách viedol HK 36 už 7:2, záverečnú časť hry však prehral 1:5 a diváci videli v záverečných minútach duelu veľkú drámu. Za posledné sezóny v extralige ide o gólovo najbohatšie stretnutie v extralige. Minimálne 15 gólov videli fanúšikovia v najvyššej slovenskej súťaži v jednom zápase naposledy 29. septembra 2006, keď Martin zdolal Skalicu 13:2. Viac ako rok predtým sa 18. februára 2005 činili strelci Trenčína a Liptovského Mikuláša, ktorí sa radovali celkovo sedemnásťkrát. Hetrikom sa vtedy na víťazstve Dukly podieľal aj Marián Gáborík, v drese "vojakov" vtedy hrali aj Pavol Demitra a Marián Hossa.