12°
20.4.2024
KHL: Slovan zdolal na domácom belasom ľade aj Omsk!

Hokejisti Slovana Bratislava po pondelkovom triumfe nad silným SKA Petrohrad v domácom prostredí zdolali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) aj ďalší silný tím Avangard Omsk (4:2).

Zverenci trénera Rostislava Čadu viedli v 26. min už 3:0, no v presilovkách znížili Záborský a Popov. Konečnú podobu výsledku dal v 51. min v početnej výhode L. Hudáček. Najbližšie sa Slovan predstaví v KHL už v pondelok 24. septembra, keď pred vlastnými fanúšikmi privíta Barys Astana.

Hokej - Kontinentálna hokejová liga:

HC Slovan Bratislava - Avangard Omsk 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Gól: 9. Šatan (T. Mikúš), 24. Vondrka (Bližňák, Michel Miklík), 26. Ľ. Višňovský (L. Hudáček), 51. L. Hudáček (Sigalet, Šatan) - 27. Záborský (Belov, Popov), 31. Popov

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Bulanov - Metľnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Boumedienne, Štajnoch, Ďatelinka, J. Tabaček, Sigalet - Michel Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - Dravecký, A. Šťastný, T. Mikúš
Omsk: Kuznecov - Belov, Salmela, Škoula, Pivcakin, Pujac, Ľamin, Valentenko - Perežogin Popov, Záborský - Pianov, D. Siomin, Ivanov - Nesterov, Taratuchin, Pervušin - Mozer, Žerebcov, Orlov - Volkov

Duel sa hral od úvodu vo vysokom tempe. Slovan v zostave už aj s obrancom Ľubomírom Višňovským bol Avangardu viac ako vyrovnaným súperom. Potvrdiť gólom to mohol v úvode štvrtej minúty Vondrka, ale po dravom prieniku mu nezostal dostatok síl na razantnejšie zakončenie. O tri minúty neskôr preveril Kuznecova v bránke hostí Bartovič, no gól sa podarilo Slovanu streliť až v 9. min. Strelu T. Mikúša z otočky vyrazil Kuznecov k Šatanovi, ten si obkorčuľoval bránku a pohodlne do nej zasunul puk - 1:0. V 12. min Janus zneškodnil pokusy Belova aj Perežogina, o niečo neskôr ho preveril aj Pervušin. V 17. min sa neúspešne pokúšal zvýšiť Vondrka a vzápätí pohoreli aj obrancovia Boumedienne a Sigalet.

Slovan pokračoval v aktívnej hre aj v druhom dejstve, v 24. min unikol po pravom krídle Bližňák, na druhej strane našiel úplne voľného Vondrku a český útočník už nemal problém zakončiť - 2:0. O necelé dve minúty neskôr nabil L. Hudáček z rohu klziska na ľavý kruh Višňovskému a ten prestrelil Kuznecova - 3:0. Hostia však čoskoro skorigovali, keď sa v skrumáži pred Janusom najlepšie zorientoval Záborský. V 31. min Omsk znížil na rozdiel jediného gólu, keď Popov z pravej strany našiel voľné miesto medzi Janusom a jeho ľavou žŕdkou. V závere druhej tretiny nepremenil svoju šancu Kukumberg a na druhej strane Liamin a Nesterov.

Hostia sa snažili aspoň o vyrovnanie, no Popov, Salmela a Nesterov proti Janusovi nepochodili. Slovanu sa pri presilovke podarilo streliť štvrtý gól, Sigalet od modrej trafil len do brankára Kuznecova, ale delovka L. Hudáčka sa od betónu gólmana Avangardu odrazila do žŕdky a skončila v bránke - 4:2. Tréner hostí pristúpil v závere k hre bez brankára, no skóre sa už nezmenilo.