Šatan je s tohtosezónnou premiérou v Slovane spokojný

Šatan je s tohtosezónnou premiérou v Slovane spokojný Zdroj: sita, European Trophy, Slovan-JYP
Po viac ako troch mesiacoch absolvoval súťažný zápas skúsený hokejový útočník Miroslav Šatan.

Po májovom finále majstrovstiev sveta v Helsinkách charizmatický hokejista najprv oddychoval a venoval sa rodine, neskôr sa začal pripravovať na novú sezónu a v piatok 24. augusta nastúpil za Slovana Bratislava proti fínskemu klubu JYP Jyväskylä v rámci turnaja European Trophy 2012. Premiéra to bola pre 37-ročného krídelníka vydarená, veď jeden gól strelil a na ďalšie dva prihral svojim spoluhráčom.

Gól a dve asistencie

"Výsledok, hra i počet striel hovoria v náš prospech, takže stretnutie sme mali celkom pod kontrolou. Atmosféra bola výborná počas celého duelu. Vnímali sme to a pri zápase nám to pomáhalo. Som rád, že sa presadilo viacero pätiek a Jaro Janus vychytal hneď v prvom súboji nulu. Dnes hralo naše mužstvo výborne, bolo to citeľné najmä v prvej a tretej tretine. V druhej sme trochu poľavili, uspokojili sa a vyskytli sa chybičky krásy,“ uviedol po stretnutí odchovanec hokeja v Topoľčanoch s bohatými skúsenosťami zo zámorskej NHL.

Séria troch prehier skončila

Víťazstvo Slovana prišlo po nelichotivej série troch prehier v European Trophy, keď belasí postupne podľahli Sparte Praha, Linköpingu a tímu HV 71. „Sériu neúspechov sme všetci chceli ukončiť. Víťazstvo bolo celkom jednoznačné,“ poznamenal Miroslav Šatan, ktorý v Slovane strávil predchádzajúce dve sezóny s kratšou zastávkou v moskovskom Diname. Prípadný štart v drese nováčika nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) by tak nebol jeho premiérovým v tejto súťaži. Stále však nie je isté, či v ročníku 2012/2013 bude hrať za Slovan, s ktorým má v súčasnosti skúšobný kontrakt.

Štvornásobný medailista z MS

Bol to pre mňa prvý zápas a hralo sa mi dobre. Myslím si, že to bolo lepšie, ako som očakával. Samozrejme to nebolo stopercentné, ale to chce čas. Keďže išlo o prvý zápas, môžem byť spokojný,“ myslí si Šatan, ktorý podpis celosezónnej zmluvy odkladá. Záležať bude na tom, ako sa bude cítiť po absolvovaní viacerých prípravných duelov. „Po prvom zápase sa cítim dobre, dôležitejšie však bude, ako sa mi bude vstávať ráno,“ poznamenal s úsmevom držiteľ štyroch medailí z majstrovstiev sveta.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Zdroj: sita/huste.tv/noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:30 Súdna sieň
15:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
17:00 NOVINY O 17:00
15:05 Hviezdna brána III.
16:05 Simpsonovci XXII.
16:35 Simpsonovci XXII.
15:00 Policajt z L.A.
16:00 Vtierka Castle III.
17:00 Amerika má talent XII.
15:15 Jahôdka a jej kamaráti III.
15:40 Lovci drakov
16:05 Malý Elvis a priatelia
13:50 Pohled na lásku
15:30 Rodinné pouto
17:10 Lásce v patách