Jaroslava
26.4.2024
Hokej-MS: Nóri si urobili chuť na nevýrazných Talianoch

Zdroj: sita - MS 2012, Nórsko-Taliansko

Hokejisti Nórska si pripísali na 76. majstrovstvách sveta prvé víťazstvo, keď v stredajšom zápase základnej B-skupiny v Štokholme vyhrali nad Talianskom 6:2.

Nórski reprezentanti odohrajú ďalší zápas na svetovom šampionáte po dvoch dňoch voľna v sobotu proti Lotyšsku, kým na Talianov čakajú v piatok Česi.

Nóri po prvom získanom bode s Českou republikou vstupovali do súboja s outsidermi šampionátu ako favoriti. Obraz hry len potvrdzoval papierové predpoklady - Severania boli od úvodu aktívnejším tímom a svojho súpera zasypali množstvom striel. Taliani ešte stihli rýchlo odpovedať na nórsky vedúci gól, ale potom sa už stretnutie začalo plne odvíjať podľa nórskeho scenára. Konečným zlomom medzi mužstvami bola v tretej tretine talianska presilovka, počas ktorej Trygg skóroval, Nóri sa dostali do trojgólového trháku 5:2 a Skröder počas presilovky päť minút pred koncom ešte zvýšil rozdiel v konečnom rezultáte.

MS B-skupina:

Nórsko - Taliansko 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Góly: 4. Trygg (M. Olimb), 17. Thoresen (Skröder, Bastiansen), 25. Holtet (Skröder, Thoresen), 31. Bastiansen (Spets, M. Olimb), 49. Trygg (Haugen), 55. Skröder (Thoresen, Holtet) - 6. Ansoldi (Tudin), 33. Egger (Larkin, Rocco) Rozhodcovia: BALUŠKA (SR), Bulanov (Rus.) - Arm (Švaj.), Semionov (Est.), vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše M. Olimb na 10 min, presilovky: 2:1 , oslabenia: 1:0.

Nórsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Kaunismäki, Solberg, Lokken Östli - Hansen, Skröder, Thoresen - Spets, Bastiansen, M. Olimb - Holtet, Röymark, Forsberg - Ask, Martinsen, K. A. Olimb - Kristiansen
Taliansko: Bellissimo - de Marchi, Plastino, Helfer, Scandella, Johnson, Larkin, Marchetti - Fontanive, Rocco, Sirianni - Tudin, Egger, Ansoldi - Insam, Edwardson, Iannone - Felicetti, Bernard, de Toni - Iori