Jasno
-5°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Šestica bitkárov odštartovala zápas Rangers s New Jersey
Zdielať na

Šestica bitkárov odštartovala zápas Rangers s New Jersey

Rivalita medzi zámorskými mužstvami NY Rangers a New Jersey je dávno známa. Preto mal aj úvod ich zápasu pikantnú príchuť.

Súboj hokejovej NHL medzi New York Rangers a New Jersey Devils spestrila hneď po úvodnom vhadzovaní pästná výmena, do ktorej sa zapojila šestica hráčov. Na prvé buly sa proti sebe postavili domáci obranca Stu Bickel a za hostí Ryan Carter. Po dopade puku na ľad okamžite obaja zhodili rukavice, odhodili hokejky a pustili sa do seba. Z hráčov Rangers sa bili ešte Brandon Prust a Mike Rupp, z druhého tímu Cam Janssen a Eric Boulton. Vyše 18-tisíc divákov v Madison Square Garden nadšene aplaudovalo, po bitke sa pár minút nehralo, keďže sa čistil ľad od krvi.

Oba tímy zaradili na súpisku do úvodných formácií svojich bitkárov. Ako prvý ju odovzdával hosťujúci tréner Peter DeBoer, kormidelník Rangers John Tortorella pohotovo zareagoval. Medzi oboma trénermi vznikol pred súbojom slovný konflikt. "Neviem, prečo by som nemohol začať zápas s našimi tvrdými chlapíkmi. Rangers to robia u nás podobne. Buď má Tortorella výpadok pamäti, alebo je pokrytcom," povedal tréner Devils DeBoer. V tejto sezóne došlo v súbojoch medzi veľkými rivalmi k trom väčším bitkám. Rangers do úvodnej formácie v zápase, ktorý sa hral v Newarku 20. decembra, nasadili bitkárov Prusta a Ruppa.

Na ľade si to ručne rozdávali Rupp s Boultonom, Prust s Janssenom a Bickel s Carterom. Najhoršie dopadol pri bitke Carter, ktorý bol celý zakrvavený. Po šarvátke potreboval štyri stehy na zranené miesto nad nosom. Carter si nie je istý, ktorý úder ho zranil. "Určite som sa neporezal pri páde o jeho korčuľu," povedal pre NorthJersey.com Carter, ktorý podobný scenár očakával. V predchádzajúcom zápase proti Rangers zlomil nos Brandonovi Dubinskému. "Videl som na ľade aj Dubinského, ten zrazu cúvol a na buly sa postavil Bickel. Prehodili sme pár slov a potom sa to už mlelo," dodal pre NY Daily News Carter.

Hneď v úvode rozdali rozhodcovia 40 trestných minút. Fanúšikov domáceho tímu navyše potešil už v 71. sekunde gól Brendana Dubinského. Tortorella sa po zápase k šarvátke nechcel vracať. "Bola to skvelá bitka. Rozdali si to hneď v úvode a potom sa už diali iné dôležité veci. Bol to skvelý zápas a diváci si určite prišli na svoje," povedal kapitán Devils Zach Parise.