V Poprade spokojní so sezónou, hráči by tam radi zostali

V Poprade spokojní so sezónou, hráči by tam radi zostali Zdroj: web - HC LEV Poprad
Hokejisti HC Lev Poprad ukončili sezónu pred domácim publikom nedeľňajšou tesnou prehrou a dve kolá pred koncom základnej časti KHL je isté, že si udržia 10. miesto v Západnej konferencii.

"Levi" prešli strastiplnou cestou a po dobrom vstupe do sezóny sa začali boriť s finančnými ťažkosťami, ktorých výsledkom bol i odchod viacerých hráčov.   Sezónu však nováčik súťaže dohral so cťou.      

"Sezóna bola veľmi náročná, ale išli sme do toho s tým, že ideme urobiť maximum, aby sme dobre reprezentovali nový klub v súťaži. Nepodarilo sa nám postúpiť do play off, čiže spokojnosť nemôže byť v žiadnom prípade. Myslím si však, že všetci hráči, celý realizačný tím a všetci v klube urobili maximum preto, aby sme obstáli a aby prvá sezóna nebola prepadákom," zhodnotil po poslednom domácom zápase sezónu tréner Radim Rulík.

Premiérovú sezónu si v KHL odkrútil aj slovenský reprezentant a kapitán tímu Ľuboš Bartečko. "Myslím si, že túto sezónu by sme mohli hodnotiť veľmi pozitívne, bola to prvá sezóna a nebudeme sa na nič vyhovárať. Začali sme celkom dobre, podľa toho s kým sme hrali, tak sme bavili divákov a produkovali dobrý hokej. Potom sa zomleli určité veci okolo klubu, pár hráčov odišlo preč, ale myslím si, že sme stále pokračovali tam, kde sme začali. Verím tomu, že celý manažment, tréneri a mladí hráči, ktorí prišli, robili dobré meno, či už sebe alebo klubu. Dúfam, že v novej sezóne to bude úplne o niečom inom," uviedol Bartečko.

Čoraz častejšie sa v súvislosti s tímom spod Tatier hovorí o odchode klubu HC Lev Poprad do Prahy, no hráči by najradšej zostali v Poprade. "V tejto sezóne sme sa rozlúčili s divákmi v Poprade, ale ja som presvedčený, že prídeme späť a bude to ešte lepšie," skonštatoval Bartečko, na ktorého slová nadviazal český obranca Jiří Hunkes: "Nám sa v Poprade páčilo, chodili sem ľudia, fandili nám a nemal by som nič proti tomu, ak by sme sa vrátili do Popradu aj na ďalšiu sezónu. Fanúšikovia nám tu urobili domáce prostredie, takmer vždy bolo vypredané, takže to bolo super a určite by som tu chcel zostať a pokiaľ viem, tak i zvyšným Čechom v tíme, aj tým, ktorí tu už nie sú, sa tu páčilo."

Fanúšikovia v Poprade vypredali popradský štadión šestnásťkrát a klub im ešte pred odletom na posledný trip do Ruska pripravil autogramiádu zo sprievodným programom, ktorý sa uskutoční v pondelok v popradskom ZOC MAX (18.00). "Jedna vec je istá, že KHL sa v prípade Leva hrať bude. Sme za to, aby KHL v Poprade zostala, našla si svoj domov a veríme, že tu zostane aj naďalej," uzavrel riaditeľ komunikácie HC Lev Poprad Jan Rachota.

Zdroj: tasr

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
09:45 Súdna sieň
07:40 Profesionáli III.
08:40 Simpsonovci XVI.
09:10 Simpsonovci XVI.
08:10 Panelák
09:35 JAG V.
10:55 Tequila a Bonetti
08:15 Viking Vicky
08:30 Máša a medveď III.
08:40 Rapotáčik 2
07:35 Domácnost naruby
09:15 Příběh jedné jízdy
11:15 Asterix: Sídliště bohů